Genel

Stan Lee – Hakkında İlginç Bilgiler

stan lee hakkinda ilginc bilgiler
Yazan phobersus

Stan Lee dediğimiz zaman insanın aklına hemen Marvel geliyor değil mi? Nasıl gelmesin.Marvel’in ünlü roman yazarı Stan Lee ne yazık ki 12 Kasım 2018 tarihinde vefat etti.Bütün Dünya bu haber ile birlikte üzüldü.Çoğu film şirketi,çoğu ünlü üzüntülerini belirtti.Çünkü herkeste,özellikle Marvel ekibinde yeri çok ama çok ayrıydı.Deli dolu neşeli bir kişi olan Stan Lee ile ilgili bir çok bilinmeyen bilgi mevcut.Stan Lee hakkında ilginç bilgiler isimli bu konumuzda bu ünlü yazar,yapımcı hakkında bir çok değişik bilgiye ulaşacaksınız.Gelin başlayalım.

Stan Lee Hakkında İlginç Bilgiler Nelerdir?

stan lee hakkinda ilginc bilgiler

Stan Lee isimli yazarın gerçek ve uzun ismi Stanley Martin Lieber’dir.28 Aralık 1922 yılında New York’ta doğmuştur.Çocukluk yıllarında ailesi maddi açıdan çok zorluk çekmiştir.Kendisi okulu bırakmak zorunda kalmıştır.Okulu bıraktıktan sonra da çizgi roman yayımlama şirketinde çalışmaya başlamıştır.Eskiden hep Avukat olmak istemiştir.

Stan Lee’nin favori yazarları da vardı.Kendisi de yazar olmasına rağmen ufkunu genişleten yazarların Stephen King,Arthur Conan Doyle,Charles Dickens,Harlan Ellison olduğunu söylemiştir.Bu yazarlar Stan Lee’nin favori yazarlarıdır.

1998 yılı Marvel ve Stan Lee için kritik bir zamandı.Neden derseniz bu yılda Stan Lee,Marvel ile ömür boyu anlaşma imzaladı.Yani ölene kadar Marvel ile birlikte olacaktı ve öyle de oldu.Bu anlaşmada zamanının yüzde 10’u Marvel’a harcaması gerektiği de yazıyordu.

Biliyorsunuz ki Stan Lee he Marvel filminde kısa bir süreliğine gözükmüştür.Bunun aslında bir anlaşma olduğunu biliyormuydunuz?Evet bu 1998 yılında anlaşma yaptıklarında her iki tarafında kabul ettiği bir maddeydi.İyi ki de böyle bir madde olmuş ve anlaşmışlar diyorum.

Stan Lee ile bir konuşmada kendisine hangi süper kötü kahraman olmak istersiniz diye bir soru sorulmuştur.Sizce hangi kötü süper kahramanı söyledi dersiniz?Cevabını vereyim.Dr Doom.Kendisi Dr Doom olmak istediğini söylemiştir.

Stan Lee yine bir konuşmasında gençlik zamanlarında hiç berbere gitmediğini de söylemiştir.Saçlarınızı nasıl kesiyorsunuz sorusuna ise saçlarımı Joanie kesiyordu demiş.Joanie ise hayat arkadaşıdır eşidir.Kendileri gerçekten mutlu bir hayat geçirmiştir.

Lee yarattığı Hulk isimli karakterin normalde gir renkte olacağını söylemişti.Fakat yazıcıda ki ufak bir hatadan dolayı rengi yeşil olmuş ve bu rengin yakıştığını farkederek yeşil olmasına karar vermiştir.İyi ki de yeşil olmuş diyoruz.

Stan Lee hakkında bilinmeyenlere devam editoruz.Eski bir daktilo ile Spider Man’i ve Fantastik Dörtlü’yü yazdığını söyleyen Lee,karısının bu daktiloyu yanlışlıkla yok ettiğini daha doğrusu attığını söylemiştir.Belki şimdi bu daktilo olsaydı kaç paraya giderdi bir düşünün.

İkinci Dünya Savaşı’nda bir grup yazar Amerikan Askerleri için yani destek amaçlı posterler resmiler ve benzeri şeyler tasarlıyordu.Stan Lee’de bu takımın içinde yer almış ve bir çok şey tasarlamıştır.

Stan Lee’yi yakından tanıyanlar bu kadar uzun süre yaşamasını onun sürekli pozitif biri olmasına,hiç bir şeyi kafasına takmamasına ve sağlıklı beslenmesine bağlamaktadır.E zaten böyle neşeli bir insan uzun yaşamayacakta kim yaşayacak?

Stan Lee hayatı boyunca bazı sıkıntılar da yaşamıştır.Kendisine bir çok iftira atılmış,kariyerini mahvetmek için bazıları ellerinden geleni yapmıştır.Taciz suçlamasından iş yerinde çok sert ve kaba olmasına kadar bir çok şey söylenmiştir.Fakat o bunlara hiç cevap dahi vermemiş filmlerde neşeli şekilde gözükerek aslında gerekli cevabı o kişilere vermiştir.

Marvel’in bugünlere gelmesinde en büyük payı olanlardan biri de Stan Lee’dir kuşkusuz.Öldükten sonra bunu Marvel ekibi bir çok kez dile getirmiştir.Ayrıca Stan Lee’nin yeni Marvel filmlerinde de gözükebileceği söylenmiş.Bilgisayar daja doğrusu CGI teknolojisi ile ekleyebilirler.

Stan Lee hakkında ilginç bilgiler isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım beğenerek okumuşsunuzdur.Eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum yapabilirsiniz.Hepinize bol keyifli günler dileriz.Görüşmek üzere.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın

Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap