Genel

Deadpool Hakkında Bilinmeyen İlginç Bilgiler


deadpool hakkinda bilinmeyen ilginc bilgiler

Marvel Çizgi Roman karakteri olan Deadpool’un ikinci filmi kısa bir süre önce gösterime girdi.Aynı Marvel’ın Yenilmezler isimli filmi gibi ilk günde büyük bir başarı elde etti.Anlaşılan o ki ülkemizde de Deadpool hayranı oldukça fazla.Bende Deadpool hayranı olan ya da bu karakter ile ilgili değişik bilgiler öğrenmek isteyenler için bu konuyu açmaya karar verdim.Deadpool isimli bu karakterimiz normalde sadece Marvel’ın çizgi romanlarında boy gösteriyordu.Ama artık değişik bir tarzı ile izleyicilerle de buluşmuş oldu.Bu bilgiler inanın hoşunuza gidecek ve ortamlarda rahatlıkla konuşabileceksiniz.Gelin Deadpool hakkında bilinmeyen ilginç bilgiler isimli konumuza geçelim ve bu ilginç bilgileri öğrenelim.

Deadpool Hakkında Bilinmeyen ilginç Bilgiler

Deadpool ilk ortaya çıktığı zaman DC’nin karakteri olan Deathstroke’a itafen,aslıbda bir şaka niteliğinde Wade Wilson ismi verilmiştir.Bildiğiniz üzere Deathstroke’un ismide Slade Wilson’dur.Artık ne amaçla bunu yapmışlar orasını bilemiyoruz.Zaten tip olarakta ikisi birbirine benzemetkedir.

Marvel Evreninde Deadpool’u seven tek kişi Kaptan Amerika’dır.Bununla birlikte Deadpool’un saygı duyduğu tek kişide Kaptan Amerika’dır.Deadpool’un idolü hep Kaptan Amerikaydı.Ayrıca ikisi birbirini çok iyi anlamaktadır.İkiside bazı deneylerden geçmiş ve acık çekmişlerdir.

Deadpool çizgi romanda hep Örümcek Adam ile arkadaş olmak istemiştir.Kendilerinin gerçekten çok uyumlu olacaklarını düşünen Deadpool bu amacından hiç vazgeçmemiştir.Kostümünün renginin neden kırmızı olduğunu da artık size bırakıyorum.Tabi ki sinema dünyasında böyle bir şeye tanık olmadık.Belli mi olur belki ilerde böyle şeyler görebiliriz.

Deadpool her ne kadar orta zekaya sahip biri gibi gözükse de oldukça zekidir.Sadece zekası ile çizgi romanda Daredevil’ı yenmişliği vardır.Gerektiğinde hile yapabilecek kadar da kurnazdır.Fakat hile yaptığı zaman bile bunu çaktırmadan yapmaktadır.Yani anlayacağınız oldukça zeki ve kurnaz biridir.

Wade Wilson yani nam-ı diğer Deadpool çok ama çok konuşkan biridir.Bir takım deney ve tecrübeden sonra ağzı artık tamamen kapanmaz hale geldi.Düşmanlarını sadece konuşarak bile yenebilecek bir özelliği vardır.Hatta Fantastik Dörtli’nün zar zor yenebildiği Galactus’u,Deadpool hiç bir şey yapmadan,sadece konuşarak usandırmış ve alt etmiş sayılmıştır.

Deadpool’a ahlaki açıdan ya da insani açıdan 4-4’lük diyemeyiz.Fakat savunmasız kişiler ve çocuklar için oldukça hassastır.Söz konusu çocuklar ve onların zor durumları olunca çok değişik bir karaktere bürünebiliyor.Çizgi romanda tehlikeli bir çocuk olan Kıyamet çocuğa bile yardımcı olmuş onu kucaklamıştır.Kendi çocukluk yıllarının sorunlu olmasından dolayı böyle bir özelliği olduğu düşünülmektedir.

Bir zamanlar Wolverine’in lideri olduğu X-Force ekibinde yer almış ve kendini o ekipte olduğu sürece geliştirmiştir.Yani Deadpool’un geçmişinde X-Men deneyimi de bulunmaktadır.Anlatılacak çok şey varda yeri burası değil.Gerçekten çok uzun ve karışık bir hikayesi var.

Deadpool’un hızlı bir şekilde bazı kadınlara hayranlık duyması ve bağlanması gibi bir özelliği vardır.Marvel Evreni’n den bir çok kadın karaktere bağlanmış ve hayranlık beslemiştir.Örneğin Black Widow,Copycat gibi.Ama Dracula’nın nişanlısı Shiklah ile evlenmiştir.

 Deadpool hakkında bilinmeyen ilginç bilgiler isimli konumuza devam ediyoruz.Deadpool dünyanın en romantik insanı değil tamam ama Kanada’da paralı asker olduğu zamanlarda bir kadına sırıl sıklam aşıktı.Bu kadının ismi de Vanessa’dır.Kendisinin kanser olduğunu öğrendikten sonra onu terk etmiştir.Ölü bir adamla beraber olmasını istememiştir.

Deadpool’un aslında Eleanor isimli bir de kızı vardır.Çizgi romanda bundan çok önce Carmelita isimli bir kadın ile ilişki yaşamışlardır.Bu kadın sonradan kaçırılıp öldürülmüştür.Sonradan bir çocukları olduğunu öğrendi.Kızını bu kötü hayattan kurtarmış ve S.H.I.E.L.D ajanı olan arkadaşı Emily Preston’a vermiştir.Bu sayede bu kızı sır gibi saklamışlardır.

Deadpool ikinci kez öldüğünde,Marvel Evreni’nin en büyük ve kötü karakterlerinden birisi olan Thanos tarafından canlandırılmıştır.Bu canlanmadan sonra karakteri büyük ölçüde değişmiştir.Kendisine 4 ayrı süper kahramandan özellik geçtiği söylenmektedir.Bu sayede Deadpool günümüzde ki karakterine bürünmüş oldu.Artık iyi mi olmuş kötü mü bilemem.

Deadpool’un babası Thomas Wilson’dur.Geçmişte araları pek iyi değildi ve bir gün Deadpool’un gerzek arkadaşlarından biri tarafından bir barda öldürülmüştür.

Deadpool hakkında bilinmeyen ilginç bilgiler isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım sizler için güzel bir konu olmuştur.Başka konularda görüşmek üzere hepimize bol keyifli günler dilerim.

 

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın


Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap

Yeni Konulardan Haberdar Olmak İçin
Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin