Genel

Aquaman – Hakkında Bilinmeyen İlginç Bilgiler


aquaman hakkinda bilinmeyen ilginc bilgiler

Aquaman sonunda ülkemizde vizyona girdi ve beklenenin ötesinde bir başarı elde etti diyebiliriz.Tabi ki sadece ülkemizde değil,tüm dünyada.Game of Thrones’tan tanıdığımız ve sevdiğimiz Jason Momoa’da bu filmin baş oyuncusu olunca tabi ki dikkatleri çekiyor.İster filme gitmiş olun ister gitmemiş olun bu konuda bir çok değişik bilgi öğreneceksiniz.Artık hazırsanız Aquaman hakkında ilginç bilgilere geçelim.Ha bu arada filme gitmediyseniz kesinlikle gidin.Benden size bir tavsiye.

Aquaman Hakkında Bilinmeyen İlginç Bilgiler

aquaman hakkinda bilinmeyenler

Sizce böyle bir süper kahramanın zayıf noktası ne olabilir?Bazılarınız tahmin etmiştir.Kuruluk.Evet bu kahraman her bir saatte su ile temas etmelidir.Bunu filmde pek göremiyoruz fakat orjinalde böyle.Hatta Batman bunun bir çözümünü bulmuş ve onu sürekli ıslak tutacak bir elbise icat etmiştir.

Aquaman fener bekçisinin ve Atlantis Kraliçesi’nin oğludur.Fakat çizgi romanda biraz daha değişik bilgiler verilmiştir.O hala Atlantis Kraliçesi’nin oğlu iken babası ile bir büyücü arasında çıkan anlaşmazlıkta Aquaman ailesinden ayrı düşmüştür.Küçük Aquaman’i büyüten ise yunuslar olmuştur.

İlk olarak çizgi romanda çıkan Aquaman’e bir çok eleştiri gelmişti.Hatta alay konusu bile olmuştur.Ama onun güçleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayınca herkes bir anda bunun devamını beklediler.Aquaman bizzat ölümün kendisi ile de savaşmıştır.Bu kötü gücün ismi ise Darkseid.

Aquaman’in özelliklerinden biri de çok mütevazi olmasıdır.Gözü hiç bir zaman tahtta olmamıştır.Tek amacı büyüdüğü ve uzun süre yaşadığı okyanusu güvende tutabilmek ve korumak olmuştur.

Çizgi romanda,yani orjinalde Mera isimli bir kadın ile evlenmiştir.Mera normalde Aquaman’i öldürmesi için tutulmuş bir katildi.Fakat birbirlerine aşık olmuşlardır.Bu yüzden Mera Aquaman’e zarar verememiştir.Eğer Aquaman’i öldürmüş olsaydı Atlantis’in yeni Kraliçesi olacaktı.

Aquaman’in birde üvey kardeşi vardır.İsmi Orm olan bu üvey kardeşi sürekli başını belaya sokmaktaydı ve her zaman Aquaman onu kurtarırdı.Bir zaman sonra bu üvey kardeş Aquaman’i kıskanmaya başlamıştır ve ona karşı bir nefret duymuştur.

Aquaman ilk duyurulduğunda bir sürü şakada beraberinde gelmiştir.İnternette bir anda Aquaman deniz atına mı binecek gibi şeyler türemeye başlamıştı.Hatta köpekbalığına bineceği filan söylenmiştir.Filmin yapımcısı ise bu tür şeylere karşılık güzel bir filme hazır olun demiştir.Dediği de zaten gerçekleşmiş oldu.

Aquaman bir süre yanlış anlaşılmıştır.Onun balıklar ile konuşabildiği söylenmiştir fakat bu doğru değildir.Aquaman balıklar ile konuşamıyor.Sadece telepati yöntemi ile onları kontrol edebiliyor.

Aquaman bir elini kaybetmiştir.Üvey kardeşinin ona karşı gelen bir kötü olduğunu öğrenince oldukça sarsılmıştır.Bu sırada yardımcısı ona yeni araştırmalarını göstermek için bir havuz kenarına götürür.Bu havuzun içinde de bir sürü pirana vardır.Bu havuza düşer ve bir elini kaybeder.Fakat bunun yerine kanca takar.

Aquaman’in bir balıkçı teknesi de vardır.Bu teknede yeri geldiğinde saklanır,yeri geldiğinde kafasını dinler ve plan yapar.

Game of Thrones Hakkında İlginç Bilgiler

Batman Serisi Hakkında İlginç Bilgiler

Aquaman hakkında bilinmeyen ilginç bilgiler isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım güzel bir konu olmuştur.Güzel yorumlarınızı eksik etmeyiniz.Hepinize bol keyifli günler dileriz.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın


Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap

Yeni Konulardan Haberdar Olmak İçin
Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin