Knockout City Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Knockout City isimli yeni yakar top oyununda işinize yarayacak taktikler öğreneceksiniz.


1

EA’in yeni yakar top oyunu Knockout City oyuncular ile sonunda buluştu. Oyun 31 Mayıs 2021 tarihine kadar ücretsiz bir şekilde oynanabilecek. Bu tarihten sonra oyun ücretli olacak ve fiyatı 140 TL olacaktır. Oyun Origin’den, Steam’den ve Epic Games üzerinden satın alınabiliyor. Oyun oldukça zevkli bunu söylemem gerekiyor. 3’erli takımlar olarak kapışıyorsunuz. Toplamda 6 kişi bulunuyor. Tabi ki ilerde bunun sayısı da artabilir. Bildiğimiz yakar top mantığı ile oynuyoruz. Bu yüzden çoğu kişinin yabancılık çekeceğini hiç düşünmüyorum. Knockout City Başlangıç Rehberi isimli bu konumuzda da sizlere oyun ile ilgili temel bilgilerin yanında, oyun içinde işinize yarayacak bazı taktikler de vereceğiz. Bu sayede kafanızda herhangi bir soru işareti olmadan keyifle oyunu oynar hale geleceksiniz. Hazırsanız konumuza geçelim.

Knockout City Başlangıç Rehberi

İlk bilmemiz gereken şeyler tabi ki kontroller olacaktır. Topun yanına gittiğinizde karakterimiz topu direkt olarak eline alıyor. Topu atmak için farenin sol tuşuna basıyoruz. Basılı tutmadan atarsanız kısa mesafede ve yavaş atarsınız. Eğer basılı tutup topa güç verirseniz daha hızlı ve uzağa atarsınız.

Rakip size top attığında bu topu tutmak için farenin sağ tuşunu kullanıyoruz. “F” tuşu ile de sahte atış yapabiliyoruz. Yani topu atar gibi yapıp atmıyoruz. Bu sayede rakip bu yemi yutarsa top yakalama çalışıyor ve sonra yine attığımızda rahatlıkla rakibe atışımızı gerçekleştiriyoruz.

“ALT” tuşu ile kendinizi top yapabiliyorsunuz. “CTRL” tuşu ile block yani dodge özelliğini kullanabilirsiniz. “Q” ve “E” tuşları ile de karakterinizi yukarı zıplatabilir, ya da kendi etrafında dönderebilirsiniz. “G” tuşu ile de elinizde bir top varsa başka topu alabiliyorsunuz. “SPACE” tuşu ile zıplarsınız. Bu tuşa iki kere basarsanız paraşüt benzeri, uçmanızı sağlayan alet açılır ve havada süzülürsünüz. Şimdi top çeşitlerine geçelim.

Knockout City Top Çeşitleri ve Özellikleri

Oyunda şimdilik 6 adet top bulunuyor. Her biri farklı özelliklere sahip. Şimdi bunlara yakından bir bakalım. Topların tiplerinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız, hazırladığımız videoda detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Standart Top : Bu top kırmızı renktedir. Herhangi bir özelliği yoktur.

Sniper Topu : Bu topu elinizde tam olarak şarj ederseniz mermi hızında gidecektir. Rakibin yakalaması zor olacaktır.

Cage (Kafes) Topu : Bunu rakibe atarsanız ve yakalayamaz ise, rakip topun içinde hapsolur.

Multi (Çoklu) Top : 1 top yanında 2 top daha bulunuyor. Bir kere şarj ederseniz art arda 3 top atabiliyorsunuz.

Bomba Top : Bunu elinize aldığınız andan itibaren patlamak için geri sayım başlar. Elinizde çok tutarsanız elinizde patlar ve canınız gider. Bu yüzden tam patlamak üzere iken rakibe atın.

Ay Topu : Ay topunu elinize aldığınız zaman yer çekimi bir miktar ortadan kalkar ve bu top elinizdeyken daha yükseklere zıplarsınız.

Sahte Atış

Oyunda sık sık sahte atış özelliğini kullanın. Bu çok ama çok işe yarıyor. Oyuncular genelde buna kanıyor ve top yakalamak için sağ tulu basıyor. Sizde bunu fırsat bilip ona gerçek atışınızı yapın ve canını yakın. Bu özelliği “F” tuşu ile kullanabiliyorsunuz.

Topa Falso Verin

“Q” ve “E” tuşlarını kullanarak topa falsolar verin. “Q” tuşu ile aşağıdan yukarı şekilde topu fırlatabilirsiniz. Bunu, rakibiniz ile aranızda bir engel varsa kullanın. “E” tuşu ile de sağdan veya soldan falsolu bir şekilde top atabilirsiniz. İlk önce topu şarj edin sonra hangi falsoyu kullanmak istiyorsanız o tuşa basın. Videonun 07:09 dakikasında detaylı olarak görebilirsiniz.

Takım Olun

Takım olarak hareket etmeniz büyük bir avantaj sağlayacaktır. Şöyle düşünün. Rakipler sizi tek kişi yakaladı diyelim. Siz rakipten gelen bir topu tuttunuz tamam ama elinizde top varken ve onu atacak iken diğer rakip topu atarsa ne olur? Direkt canınız gider. Bu mantık ile hareket edin.

Block

Oyunda “CTRL” tuşu ile atılarak rakiplere vurabilirsiniz. Bu sayede onların elinde top varsa topu düşürebilir, eğer haritanın sınırında ya da bir uçurum kenarındalar ise onları aşağı iterek saf dışı bırakabilirsiniz.

Kafes Topu

Kafes topunu rakibe tutturursanız, rakip topun içine hapsolacaktır. Bu zamanda hemen onu yakalayın ve haritanın dışına gönderin. Saf dışı bırakın.

Not : Discord sunucumuza gelerek son gelişmelerden haberdar olabilir, takım arkadaşları bulabilirsiniz.

Ayrıca > Hangi Valorant Karakterisin isimli testimizi de çözebilirsin!

Knockout City Başlangıç Rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey varsa yorum yaparak ya da Discord’a gelerek sorabilirsiniz. Hepinize bol keyifli günler dileriz.
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.