Back 4 Blood Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Back 4 Blood isimli oyunda işinize yarayacak bazı taktikler ve ipuçları öğreneceksiniz.


0

Turtle Rock Studios’un yeni oyunu Back 4 Blood kısa bir süre önce açık betaya girdi ve çoğu kişi bu oyunu oynamaya başladı. Kısa bir süre sonra da tamamen çıkacak. Eğer sizde şanslı kişilerden biriyseniz, ya da bu oyunu kesin alacağım diyorsanız doğru yerdesiniz. Oyun Left 4 Dead’in yenilenmiş daha iyi versiyonu gibi diyebiliriz. Arkadaşlarınız ile zombi saldırılarına karşı beraber savaşacak ve hayatta kalmaya çalışacaksınız.

Back 4 Blood Başlangıç Rehberi isimli konumuzda ise sizlere oyun içinde işinize yarayacak bazı bilgiler vereceğiz. Rehber niteliğinde olan bu konuda bir çok temel bilgi ve taktik öğreneceksiniz. Oyunun zaten Türkçe dil desteklemesi de en büyük güzelliklerden biri. Hazırsanız konumuza geçelim.

Back 4 Blood Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Öncelikle bu oyunda en önemli şeylerden biri iletişim. Takım arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde olmak ve bilgi vermek işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin gittiğiniz yolun sağ tarafından bir zombi sürüsü ya da daha güçlü özel yetenekli zombiler geliyorsa hemen bunu takımınıza söyleyin ki haberleri olsun. Ayrıca topladığınız paraları ve ne kadar olduğunu da arkadaşlarınızla paylaşın. Eğer bir arkadaşınızda eksik var ise parayı ona da verebilirsiniz. Ayrıca haritada ilerlerken silah teçhizat ya da ekipman filan görürseniz arkadaşlarınıza söyleyin. Oyunda “Q” tuşu ile işaretleme de yapabiliyorsunuz bunu da belirtmek isterim.

Dikkatli Olun

Oyunun ilk bölümleri hemen sizi aksiyona alıştırmaya başlayacak. Yani gözünüze hemen kolay gelebilir ama sakın ha sakın bu hatayı yapıp da rahat hareket etmeyin. Çünkü bölüm bölüm ilerledikçe işiniz daha da zorlaşacak. Çünkü hiç beklemedik bir yerde mutasyonlu zombiler çıkabilir ya da bir yerde patlayıcılar patlayabilir. Bu da planınızı mahveder. Ayrıca düşman sayısı arttıkça cephane sıkıntısı da çekeceksiniz.

Back 4 Blood Karakterleri

Oyunda bulunan karakterlere temizleyiciler diyoruz. Herhangi bir sınıf bulunmuyor. Normalde toplam 8 temizleyici var fakat açık beta da sadece 5 tanesi kullanılabiliyor. Ama her karakterin kendine has bir yeteneği bulunuyor. Holly isimli karakter çok iyi bir tank olabiliyor. Anne ise yanındakilere can verebiliyor. Ayrıca diriltme yeteneğine de sahiptir. Agresif bir oyun planına sahipseniz ve bileğinize güveniyorsanız cephaneye de önem verebilirsiniz.

Öncelik

Oyunda eğer karşınıza normal zombilerin dışında büyükler çıkarsa önceliğiniz ekip olarak o olmalıdır. Mutasyona uğramış koca abiler diyebiliriz. Oyunda tükürenler, ezenler gibi mutasyona uğramış bazı zombiler göreceksiniz. Zaten bunlar büyük yapıdalar. Hepsini halletmek için bir mesafe koyun, mesafenizi koruyun ve hızlıca halletmeye çalışın. Bu kadar basit.

PvP Modu

Oyunun PvP modu da oldukça zevkli. 4 temizleyiciden oluşan ekipler ve mutasyona uğramış ekipler kapışıyor. Ama sizlere tavsiyem ilk önce oyunda biraz tecrübe edinin zombi çeşitlerini öğrenin sonra PvP moduna atlayın. Bu şekilde bu oyun modundan daha fazla zevk alacağınıza emin olabilirsiniz.

Hangi Valorant Karakterisin?

Back 4 Blood Başlangıç Rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yapabilir ya da Discord adresimize gelerek sorabilirsiniz. Hepinize bol keyifli oyunlar.
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.