Discord Sunucusu Nasıl Geliştirilir – Büyütülür?


2
3 paylaşım, 2 points

Discord uygulaması gün geçtikçe daha da popüler olmaya başladı ve günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan birisi.Bu uygulamayı sadece oyuncular kullanıyor diye bir şey yok.Her çeşit alanda kullanılabiliyor.Çünkü bu uygulamanın amacı insanları iletişim halinde tutmak.Konu başında da belirttiğim gibi bu uygulamayı çoğu kişi kullanıyor.Her gün binlerce yeni Discord serverı açılıyor.Tamam bir adet sunucu açtık iyi güzelde bu sunucuyu nasıl geliştirmemiz ve büyütmemiz gerektiğini tam olarak bilmiyoruz.Herkes kendi sunucusuna daha çok kişinin gelmesini ister yalan yok.Bunun için gerçekten kaliteli bir sunucu yapmanız gereklidir.Discord sunucusu nasıl geliştirilir büyütülür isimli bu konumuzda bunu sağlamak için neler yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.Güzel bir konu olacak.Artık başlayabiliriz.

Discord Sunucusu Nasıl Geliştirilir Büyütülür?

discord sunucusu nasil gelistirilir buyutulur

Öncelikle bu konumuzda nelerden bahsedeceğiz onlara adım adım bir bakalım.

1- Discord uygulamasının kısaca ne olduğundan bahsedilecek.

2- Sunucu açmalı mıyım?Açacaksanız ne tür bir sunucu açmalısınız?

3- Sunucu içinde ne tür kanallar olmalıdır?

4- Kullanıcılar için roller ve rütbeler neler olmalıdır?

5- Sunucunuzu duyurmak reklam yapmak.

6- Bazı ipuçları ve kaynaklar.

Artık birinci maddemiz ile başlayabiliriz.Sırası ile her maddeden bahsedeceğiz.Kısacası bu konuda açmış olduğunuz sunucuyu geliştirmek için neler yapılması gerektiğini öğreneceksiniz.Güzel rehber niteliğinde bir konu olacaktır.Sunucunuzun gelişmesi sizlere kaliteli bir ortam verecek ve kullanıcıları tutacaktır.Gelin başlayalım.

1- Discord Uygulaması Nedir?

Discord uygulaması nedir diye soracak olursanız,bu uygulama kısaca sesli yazılı iletişim uygulamasıdır diyebiliriz.Kullanıcılar bu uygulama içinde bir sunucuda bir araya geliyor ve konuşarak yazışarak iletişim halinde oluyorlar.İster bilgisayardan ister akıllı telefonlardan,kısacası her yerden iletişimde kalınabiliyor.Yüklü olduğu cihazlarda da ağırlık yapmaması yani performansı etkilememesi de büyük bir avantaj.

Eğer daha çok bilgi almak istiyorsanız buraya bakabilirsiniz > https://www.phobersus.com/discord-uygulamasi-nedir-nasil-kullanilir/

2- Discord Sunucusu Açmalı mıyım?

Discord herkes için ücretsiz biliyorsunuz.Sırf ücretsiz diye bir server yani sunucu açmak gereksiz olacaktır.Eğer bir fikriniz yoksa,bir topluluğunuz yoksa tek başınıza takılırsınız.Bu yüzden buna gerçekten güzel karar vermek gerekiyor.Bunun için öncelikle kendinize sormanız gereken şey şu.

– Bir konuda tutkulu musun,bilgili misin?Eğer gerçekten bir konu hakkında gerçekten bilgili ve tutkulu iseniz açabilirsiniz.Böylelikle sizinle aynı konuya tutkulu insanlar gelecektir.Ayrıca onlarla bu konu ile ilgili sürekli yeni bilgiler vermeli ve paylaşmalısınız.Bu sayede kullanıcıları memnun edersiniz ve sürekli sizinle olurlar.Daha doğrusu sunucunuzun sürekli bir üyesi olurlar.Kısacası güzel bir konu seçin.Örnek olarak oyun ile ilgili mi olacak,teknoloji ile ilgili mi olacak,ya da daha sade olarak CS: GO odaklı bir sunucu mu olacak.Bu türde.Artık düşünüp bulmak size kalmış.Popülerlik için net bir konu olmalı.

– Belirlediğiniz konu ile ilgili başka sunucular var mı?Bunu bir kontrol edin.Olmaması,hele ki bu zamanda biraz zor gibi ama kontrol edin.Bunun için bu siteye > https://discordservers.com/ girin ve örneğin arama kısmına “CS GO” yazın ya da daha başka bir şey yazın.Artık o size kalmış.Bu sayede diğer sunucuları görebilirsiniz.Ayrıca o sunuculara girebilir ve kontrol edebilirsiniz.Orada eksik ne varsa bu eksiği kendi sunucunuzda gidererek üye çekebilirsiniz.

– Açtığınız sunucuda gerçekten faydalı üyeler olursa onlara rütbeler ya da roller verebilecek misiniz?Belki de en önemli sorulardan biri bu.Bu devirde öyle birine kolayca güvenmek çok zor.Hele ki internet üzerinden tanışılan birine.Bu yüzden dikkatli olmanız lazım ve bazı rütbelere küçük ayarlar çekerek bazı yetkileri kısıtlayabilirsiniz.Birine tam bir yetki vermek ilerde sıkıntılar yaratabilir.Bu konuda dikkatli olmanızı öneririm.Tabi ki şu da var,sunucuya gerçekten katkı veren kişilere rütbe ya da rol vermelisiniz.Ödüllendirmek her zaman iyidir.Etrafınızda güvenilir kişiler hatta uzun süredir tanıdığınız kişiler olursa ve bu kişilerle beraber kurarsanız daha iyi olur.

3- Discord Kanalları Nasıl Olmalı?

Discord sunucusu nasıl geliştirilir büyütülür isimli konumuza devam ediyoruz.Sırada açtığımız bir sunucuda ne gibi kanallar olmalı bunlardan bahsetmek istiyorum.Aslında bu o kadar önemli değil ama sunucu içinde düzen olması iyi olacaktır.Kanal açmak ile ilgili bilgi almak istiyorsanız yine yukarıda yazdığımız konu linkine tıklayabilir ve öğrenebilirsiniz.Kanallarımızdan bazıları şöyle olmalıdır.

– Duyurular

– Kurallar

– Sohbet Odaları

– AFK Odaları

– Yetkili Odaları

bu tarzda kanallar açabilirsiniz.Bir sıraya dizebilirsiniz.Örneğin AFK odalarını sunucunun en altında tutmak görünüş açısından iyi olacaktır.Artık diğer kanal isimlerine siz karar verirsiniz.Duyurular kanalı kesinlikle olsun.Böylelikle üyeler duyuruları kolayca takip edebilir ve sunucunun güncel olduğu belirtilmiş olur.Kurallar kanalıda kesinlikle olmalıdır.Kaliteli bir sunucu istiyorsanız kurallarınız olmalıdır.Örneğin küfür vb şeyleri yasaklayabilirsiniz.Duyurular ve kurallar gibi kanalları ise en üstte tutmak faydalı olacaktır.

4- Discord Rütbeler ve Roller

Sunucunuz içinde roller ve rütbelerin olması da üyeler için yol gösterici olacaktır.Örneğin Sunucu sahibine ait bir rütbe olması yeni gelen üyelerin bu sunucunun kimin olduğunu bilmesini sağlar.Ya da bir üyede yetkili,destek türünde bir rütbe olursa,soruları olan üyeler o kişiye soru sorabilir ve destek alabilirler.Kısacası bütün rütbeleri rolleri 3 ana başlıkta toplamak lazım.

– Üye Rolleri

– Yetkili Rolleri

– Bot Rolleri

Üye rollerinde sunucu için kritik izin yetkilerinin olmamasına dikkat ettiğiniz sürece bir çok rol verebilirsiniz.

Yetkili rollerini vereceğiniz kişiler ise güvendiğiniz kişiler olmalı ve full yetkileri olmalıdır.

Bot rollerinde ise bu roller karışık olabilmekte.Bazı botlar kısıtlı yetki isterken bazıları tam yetki isteyebilmektedir.Artık bu tamamen size kalmış.

5- Discord Sunucunuzu Duyurma ve Reklam

Discord sunucusu nasıl geliştirilir büyütülür isimli yazımızda belki de en önemli kısımlardan birindeyiz.Bazı sitelere kendi sunucunuzu ekleyerek ücretsiz reklam yapabilirsiniz.Bu siteleri bu madde altında yani 6. maddede zaten göreceksiniz.Bu sayede arama yapan kişiler sizin sunucunuzu görecek ve hoşlarına giderse katılacaklar.

Diğer bir yol ise internette Discord sunucunuz ile ortak konulara sahip forumları siteleri araştırmak olacaktır.Örneğin Hearthstone isimli oyun ile ilgili bir sunucu açtınız diyelim.Hemen Hearthstone paylaşımlarının yapıldığı,tartışmaların olduğu sitelere gidip oralara yorum şeklinde Discord sunucunuzun linkini atabilir kibarca davet edebilirsiniz.Unutmayın kibarca davet edin.Yeni Discord sunucumuz hadi gelin demeyin.Yeni bir sunucu açtık belki işinize yarayacak bir çok bilgi bulabilirsiniz.Gelmek isterseniz link bu tarzında yazın.oraya buraya linkinizi Spam gibi yollamayın.Zaten bunu gören bir kişi inanın ki hayatta gelmez.Her şekilde kaliteli davranın.

Kimseye,ben sunucunun sahibiyim diye hava atmayın.Normal bir üyeymiş gibi davranın.Herkes ile sohbet edin.Kendinizi üstte tutmayın,sohbet etmemezlik yapmayın.Ha yaparsanız zaten göreceksiniz ki üyeler birer birer çıkıp gidecektir.Eğer herkes ile ilgilenirseniz zaten bu kişiler her yerde sizin reklamınızı yapacaktır.Alın size en doğal reklam.

Discord Nitro Özellikleri Fiyatları

Ayrıca Discord’da üye arttırma yolları için > https://www.phobersus.com/discord-uye-kisi-sayisi-arttirma-yollari-nelerdir/

6- Bazı İpuçları ve Kaynaklar

– Öncelikle kendi sunucunuza özel bir davet linki yaratmanız güzel olacaktır.Bunun için > https://invite.gg/ sitesine gidin ve sunucu linkini yapıştırın ve istediğiniz gibi bir link yapın.

– Diğer Discord sunucularını görmek için de > https://discordservers.com/ sitesine gidebilir kendi sunucunuzu da ekleyebilirsiniz.

– Yine başka sunucuları ve Discord botlarını görmek içinde > https://www.carbonitex.net/discord/ bu siteye gidebilirsiniz.Sol tarafta ister sunucuları seçin ister botları.

Önemli : Discord Serverımıza üye olarak yeni konuları anında sunucu içinde görebilir, çekilişleri ve etkinlikleri öğrenebilirsiniz. Bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Sizlere verebileceğim tüyolar bunlar arkadaşlar.Eğer bir Discord sunucusu açmak ve bunu geliştirmek,büyütmek isterseniz bu konumuz işinize yarayacaktır.Sizinde verebileceğiniz tavsiyeler olursa yorum yaparak belirtebilirsiniz.Bizde bu güzel tavsiyeleriniz konu içine eklemiş oluruz.Ya da aklınıza bir şey takıldıysa yine yorum yaparak sorabilirsiniz.Böylelikle Discord sunucusu nasıl geliştirilir büyütülür isimli yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.Hepimize bol keyifli günler dilerim.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZBeğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
3 paylaşım, 2 points
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format