Pokemon Unite Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Pokemon Unite isimli oyunda işinize yarayacak bir çok temel bilgi öğreneceksiniz.


4

Bildiğiniz üzere Pokemon Unite ilk olarak Nintendo için çıkmıştı. Kısa bir süre önce de telefonlara geldi. Bu güzel MOBA oyununu artık telefonlarınızda da oynayabilirsiniz. Oyun hem Android hem de iOS cihazlarda oynanabiliyor. Bu oyunda ekip çalışması oldukça önemlidir. Zaten her MOBA oyununda da böyle değil mi?

Pokemon Unite Başlangıç Rehberi isimli bu konumuzda ise sizlere oyun ile ilgili temel bilgileri vereceğiz. Oyunun yapısını, nasıl oynandığını, sınıflar arasında ki farkların neler olduğunu ve bir çok şeyi öğreneceksiniz. Yani kafanızda ki çoğu soru cevap bulacak ve rahat bir şekilde oyunu oynayacaksınız. Hazırsanız konumuza geçelim.

Pokemon Unite Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Pokémon Unite’a hemen dalma dürtüsüne karşı koyun. Hem deneyimli MOBA oyuncuları hem de yeni başlayanlar, oyunun altı öğreticisine göz atmak için zaman ayırmalıdır. Bunlar oyun içinde Tutorials olarak geçmektedir. Oyun, ilk birkaçını tamamladıktan sonra canlı maçlara girmenize izin verir, ancak önce tüm dersleri denemeye değer. Çünkü bunlar son derece bilgilendirici kısımlar olacaktır. Bunları tamamlayın.

İlk üç eğitim size nasıl hücum edeceğinizi ve gol atacağınızı öğretir, ancak en ilginç olanı son üç derstir. Bu eğitim üçlüsü, farklı vahşi Pokémon’lara saldırmanın bir maçın dinamiklerini değiştirebileceğini öğretiyor. Örneğin, bazı vahşi yaratıklar size buff verebilirken, diğerleri çok daha hızlı puan almanıza yardımcı olabilir. Bu eğitimler size hangi vahşi Pokémon’a dikkat etmeniz gerektiğini öğretiyor.

Pokemon Unite Hangi Pokemonu Açmalıyım?

Açılış eğitimleri tamamladıktan sonra, bir Pokémon’un kilidini açmanıza izin veren bir Unite Lisansı alacaksınız. MOBA’larda yeniyseniz, ilk önce hangi karakterleri seçeceğinizden emin olamayabilirsiniz. Size sunulan seçeneklerin her biri, oyunun çeşitli sınıflarının daha ince ayrıntılarını öğrenmenize yardımcı olmak için harika bir seçimdir. Karşınıza 5 pokemon çıkacak. Şimdi bunlara bir bakalım.

Pikachu : Uzun menzilli bir pokemondur. Bu pokemon ile oynarken agresif olmalısınız fakat canınız az olacaktır. Bu yüzden rakiplerin yanına fazla yaklaşmadan uzaktan vurun. Bu pokemona alışırsanız oyunda ki en çok hasar veren kişi olursunuz unutmayın.

Snorlax : Snorlax ise bir savunma tipi pokemondur. Yakın dövüşçüdür. Canları fazladır. Bu yüzden kavgaya girmekten çekinmeyin. Direkt kavga içinde olmayı seviyorsanız bunu seçebilirsiniz.

Eldegoss : Destek pokemonudur. Uzun menzilli vurma özelliğine sahiptir. Ama asıl amacı takım arkadaşlarına can vermektir. Canı fazla olmadığından arka da takılması daha iyi olacaktır. Karşı takım direkt bu pokemonu hedef alacaktır unutmayın. Eğer başka bir pokemon ile oynarsanız bunu alan arkadaşı korumaya özen gösterin.

Charizard : Çok yönlü bir pokemon olarak karşımıza çıkıyor. Hem uzun menzilde hem de yakın mesafede hasar vermektedir. Oyunda seviye atladıkça daha değişik yapılara da bürünebilirsiniz. Hasar ve can kapasitesi yüksektir. Ama oynaması biraz zordur.

Talonflame : Hız tutkunu pokemon olarak geçer. Oldukça hızlı hareket ederler. Bu yüzden haritada sürekli dolaşmaları gerekir. Nerede bir yardıma ihtiyaç varsa hemen oraya gitmelidir. Mobil güçlü bir pokemon diyebiliriz.

Önemli : Eğer hangisini seçmekte kararsız kaldıysanız size önerim Pikachu olacaktır. Bu sayede oyunu hem çözecek hem de mekaniklere kolay alışacaksınız.

Pokemon Unite Farklı Build Yapmak

pokemon unite baslangic rehberi 2

Maç boyunca seviye atladıkça yeni saldırılar öğrenme yeteneği kazanırsınız. Zamanla, maça başladığınız iki başlangıç becerisinin üzerine yazan yeni hamleler öğrenirsiniz. Yaptığınız seçimler, Pokemonunuzun dövüş stilinin maç boyunca nasıl değişeceğini belirler.

5. ve 7. seviyede Pokemonunuz yeni beceriler öğrenebilir. Bu noktalarda her zaman iki farklı seçeneğiniz olacaktır. Her karakterin yeni oynama yollarını destekleyen farklı hareketleri vardır. Örneğin, Charizard’ın ya kendilerini kilitleyen alanlara zamanla hasar vermelerine izin veren ya da agresif bir yakın dövüş saldırganı olabilen iki hareket grubu vardır. Eşsiz bir oyun stili oluşturmak için hangi yeni becerileri edindiğinizi karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Bunları deneyin ve hoşunuza gidene odaklanın.

Pokemon Unite Hangi Lane’de Olmalıyım?

Oyun 2 adet lane bulunmaktadır. Üst lane ve alt lane. Bunlar oyunda Top Lane ve Bottom Lane olarak geçer. İşin güzel yanı her pokemon hangi lane’de yani koridorda daha iyi olduğunu size göstermektedir.

Lobide Pokemonunuzu seçerken, hangi Harita Yolunu izlemeniz gerektiğini öğrenmek için Battle Prep ekranına girin. Düzenleme (Edit) düğmesine bastığınızda, Pokemonunuz için hangi şeridin en iyi olduğu gösterilecektir. Savunmacılar ve bazı hücumcular üst koridor için en iyisidir. Speedster’lar merkezde dolaşmalı ve çok yönlü oyuncular ise aşağısı için harika. Bu önerilere bağlı kalmak zorunda değilsiniz, ancak oyunu ilk öğrendiğinizde bu koridorlarda oynamayı denemek en iyisidir. İhtiyaç duyulduğunda takım arkadaşlarına yardım etmek için haritanın etrafında hareket etmelisin, ancak bu şerit önerileri, her Pokemonun haritanın hangi bölümünde en etkili olduğunu detaylandırıyor.

Savaş ve Hareket Bilgileri

Oyunda hem sizin hem de karşı takımın skor alanları olacak. Amacımız vahşi pokemonları keserek ya da düşmanları öldürerek aldığımız topları bu skor alanlarının içine atmaktır. Her skor alanının 100 canı vardır. Örneğin siz 20 top topladınız diyelim, bunu o skor alanına gidip atarsanız o alanın canı 80’e düşecektir. Amaç bu skor alanlarını hızlıca yok etmek ve oyunu kazanmaktır.

Canınız azalır ise kendi skor alanınıza gidin ve içinde bekleyerek can alabilirsiniz. Ayrıca bu skor alanın arkasında arada çıkacak olan iksirler olacaktır. Bunları da alabilir ve büyük oranda kendinize can verebilirsiniz. Bir diğer yol ise direkt olarak Base’e yani temel başlangıç alanına ışınlanmaktır. Burada daha hızlı can alır ayrıca bir de hız kazanırsınız.

Oyunda hız kazanmak için takım renginiz ile aynı renge sahip yoldan gidebilirsiniz. Tabi ki bu sürekli olmayacaktır. Rakip takımın rengine sahip yola girerseniz hızınız yavaşlayacaktır. Bunu da bilelim.

Pokemon Unite Super Jump (Süper Atlama) Nedir?

Süper atlama, 10 dakikalık maçlarda 5 dakikalık işarette kullanılabilir hale gelir. Süper atlama, oyuncunun hangi mesafeye doğru fırlatılacağını seçmesine izin verir. Hedefleri korumanın, arkadaşlara yardım etmek için dalış yapmanın ve Merkez Bölgedeki Zapdos’a hazırlanmanın hızlı bir yoludur. Bu alan hemen başlangıç noktasının yani Base’in önündedir. Bunu buradan kullanabilirsiniz.

Görünmez Olun

Pokemon Unite başlangıç rehberi isimli konumuza devam ediyoruz. Oyunda görünmez olabilirsiniz. Nasıl hemen söyle dediğinizi duyar gibiyim. O kadar da heyecanlanmayın canım, alt tarafı çimenlerin içine girerek yapıyorsunuz. Uzun çimenler düşmanları şaşırtmak için kullanılabilir. Temel Saldırılar, çalılara çekildikten sonra bile sık sık vurma eğilimindedir. Böyle bir yere girerseniz pokemonunuzun üstünde bir göz işareti çıkacaktır. Yani görünmez olduğunuzu gösterecektir.

Pokemon Unite Skor Yapma Taktikleri

Birden fazla oyuncuya karşı tek başına bir hedefi savunmaya çalışıyorsanız, gol atmalarını önlemek için güvenli bir mesafede araya girmek her zaman daha iyidir. Ancak, hedefinizden kalkan ve HP yenilemesi ile bile rakiplerinizden ağır hasar alabileceğinizi unutmayın.

Düşman hedef bölgesinde diğer ekip üyeleri size katılırsa, hepiniz daha hızlı gol atabilirsiniz. Kendiniz gol atacak puanlarınız olmasa bile, sadece belirlenen hedef dahilinde bulunarak arkadaşlarınızın daha erken puan almasına yardımcı olun. Ayrıca rakip skor alanına puan vererek yani gol atarak belli bir miktar canda alırsınız.

40 veya daha fazla puana sahipseniz, Pokemon’unuzun portresi haritada gösterilir ve sizi önemli bir hedef haline getirir. Puanları yatırırken güvenliğinizi sağlamak için diğer ekip üyeleriyle kalmaya çalışın. Ne kadar çok puanınız varsa, onları bir hedefe yatırmak o kadar uzun sürer. Zapdos’u yenmek, takımınıza tonlarca enerji ve anında gol atma kazandırır! Sadece bu da değil, Zapdos takımınıza puanlama için iki kat puan verir. Zapdos’u güvence altına almak büyük bir oyun değiştirici olabilir. Bu pokemon haritanın ortasında çıkmaktadır. O çıktığında hemen oraya odaklanmak gerekir.

Diğer Temel İpuçları

Mini haritayı her zaman izleyin! Bunu yapmak, yaklaşan bir Pokemon’un, gol atmaya çalışan rakip bir Pokemon’un farkında olmanıza ve bir çatışmanın ne zaman olduğunu görmenize yardımcı olacaktır.

Ekibinizle iletişim kurmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Dövüşler nadiren tek başına kazanılır. Koridorunuzda yardıma ihtiyacınız varsa, Yukarı yön düğmesine basın ve yardım isteyin. Bunu yapmak, ekibinizi neler olup bittiğinden habersiz bırakmaktan daha iyidir.

Yardım almıyorsanız, o şeritten ayrılmayı ve başka bir yerde daha agresif bir şekilde ekibinize katılmayı düşünün. Belirtildiği gibi, sürekli olarak nakavt edilmiş bir Pokemon’a sahip olmak sizi yalnızca daha da geride bırakacaktır.

Unite Move oyunda Ultimate olarak geçer. Bekleme süresi, şarj yüzdesine dayalıdır. Wild Pokemon’u yenerek, Aeos enerjisini toplayarak, Aoes enerjisiyle gol atarak ve rakipleri yenerek şarj olma hızını hızlandırabilirsiniz.

Ayrıca > Hangi Valorant Karakterisin? (TEST)

Pokemon Unite Başlangıç Rehberi, Taktikleri isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Oyun ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yapabilir ya da direkt olarak Discord’a gelip sorabilirsiniz. İyi oyunlar.
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.