Skull and Bones Başlangıç Rehberi – Taktikleri

Korsanlarla dolu bir okyanusta hayatta kalmak istiyorsan doğru yerdesin!


2
2 points

Skull and Bones, kendi geminize komuta eden bir korsan kaptan rolünü üstlendiğiniz aksiyon dolu bir deniz savaşı oyunudur. Skull and Bones Başlangıç Rehberi arayanlarınız vardır. Ubisoft’un son oyununda yedi denizde ustalaşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarına ve püf noktalarına kim hayır der ki?

Bu oyunu oynuyorsanız, Skull and Bones’da gemi seviyesini nasıl yükselteceğinizi de kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca Skull and Bones’daki tüm infamy rütbelerine de göz atmak isteyebilirsiniz. Korsan olmak bu oyunda gerçekten kolay bir iş değil. Ama bu temel bilgiler ile işiniz kolaylaşacak. Hazırsanız konumuza geçelim.

Skull and Bones Başlangıç Rehberi

Oyunu zorluk açısından daha pürüzsüz hale getirmek için öğreneceğiniz ipuçları hazırladık. Aşağıdaki ipuçlarının hepsi bizim önerdiğimiz ve korsan yolculuğunuzda size yardımcı olacağını düşündüğümüz ipuçlarıdır. Haydi başlıklar altında inceleyelim.

Deponun (Warehouse) Önemi

Oyunun ilk aşamalarındayken depoyu gözden kaçırmak kolaydır. Bu aracı avantajınıza kullandığınızdan emin olun. Depoda 170 yuvanız var, bu yüzden dolması uzun zaman alır. Saint-Anne’a döndüğünüzde ya da Cache özellikli adada durduğunuzda, tüm değerli eşyalarınızı daha sonra kullanmak üzere depoya atın. Sonuçta, geminiz batarsa onları kaybetmek istemezsiniz.

Her Zaman Bir Savaş Arayın

Görür görmez size saldırmayacak pek çok gemi olsa da, eninde sonunda omzunuzun üzerinden bakmaya başlamak zorunda kalacaksınız. Bir gemi gördüğünüzde kendinizi hazırlama alışkanlığı edinin. Eğer karga yuvasında (Crow’s Nest) bir parıltı görürseniz, savaşa hazır olun. Bu genellikle o gemide her kim varsa sizden memnun olmadığı anlamına gelir ve gafil avlanmak istemezsiniz.

Oyunun ilerleyen bölümlerinde açık denizlere açılacaksınız. Burası birçok geminin sizi gördüğü anda saldıracağı tehlikeli bir yerdir. Buraya gitmeden önce kendinizi hazırladığınızdan emin olun.

Her Şeyi Yağmala

Yağmacılık, teçhizat nadir eşyalar ve malzemeler toplamak için harika bir yoldur. Neredeyse her yerleşim yeri veya kale eşyalar için yağmalanabilir. Bunu avantajınıza kullanın ve olabildiğince çok alanı yağmalayın. Bu, malzeme stoklamanıza ve uzun vadede daha fazla Gümüş (Silver) elde etmenize yardımcı olacak, daha fazla ganimet elde etmenizi ve geminiz için daha fazla silah üretmenizi sağlayacaktır.

Elemental Hasar Güçlüdür

Silahlardan bahsetmişken, geminize takabileceğiniz farklı silahlar ve benzersiz bonuslara sahip farklı gemi türleri var. Oyunun ortalarında, ateş hasarını artıran ve diğer gemileri ateşe verme şansı veren Firebrand mantıklıdır. Ateş ve sel gibi bu temel hasar türlerinin düşman gemilerini hızla yavaşlattığını ve sağlıklarını tüketerek onları yok etmeyi kolaylaştırdığını göreceksiniz.

Dürbününüzü Kullanın

Dürbününüz açık denizlerde seyrederken her zaman kullanmak isteyeceğiniz önemli bir araçtır. Bu aleti kullanmak gemileri ve limanları inceleyerek neler sunduklarını görmenizi sağlar. Ne zaman yeni bir malzeme arıyor ve yanlış bölgeye gitmek istemiyorsanız, körlemesine gitmemek için önce dürbününüzle inceleyin. Bu oldukça önemlidir.

skull-and-bones-baslangic-rehberi-2

Ekstra Gümüş (Silver) için Ticaret Yollarını Kullanın

Ticaret yolları oyunun büyük bir parçasıdır. Haritanın her yerinde sarı noktalar ile çizildiklerini göreceksiniz. Bunu kullanın ve birden fazla ticaret yolunun kesiştiği alanları hedefleyin. Bu, daha fazla malzeme, para ve eşya elde etmenize yardımcı olacaktır. Sonuçta, daha fazla sayıda gemiyle uğraşacaksınız. Onları kolayca alaşağı edebiliyorsanız, bunu yapın. Unutmayın, değerli eşyalarla gemileri yağmalamak her zaman buna değer.

Blueprintleri Kolayca Takip Edin

Çok erken bir zamanda geminizi yükseltmeye devam etmeniz gerektiğini fark edeceksiniz yoksa hiçbir yere gidemezsiniz. Yeni silahlar ve zırhlar edinmenin ana yolu, haritanın etrafındaki tüccarlardan planlar yani blueprintler almaktır. Bu planları, demirciden istediğiniz öğeyi seçip izi seçerek kolayca takip edebilirsiniz. Bu size eşyaların haritada nerede olduğunu gösterecek, böylece kolayca gidip onları alabilirsiniz. Aynı şeyi malzemeler için de yapabilirsiniz.

Repair (Tamir) Kitinin Önemi

Tamir setleri yani repair kitler geminizi tamir etmenin ana yoludur. Evet, geminizi herhangi bir limanda onarabilirsiniz ancak açık okyanusa çıktığınızda, sizi idare etmek için daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Bu deniz savaşı oyununda işler riskli hale geldiğinde yanınızda her zaman en az birkaç tamir kiti bulundurun.

Ekstra Cephane için Hurda (Scrap) Toplayın

En yararlı ipuçlarından biri, her zaman gemi enkazlarında bulduğunuz metal artıkları toplamaktır. Bu, kullanacağınız birincil malzemelerden biridir ve temel mühimmat yapmak için ihtiyacınız olan şeydir. Gülleniz azaldığında, geçtiğiniz her gemiden fazladan hurda ve torn sails toplamak için zaman ayıracaksınız.

Marangozu (Carpenter) Her Zaman Ziyaret Edin

Skull and Bones Başlangıç Rehberi isimli konumuza devam ediyoruz. Marangoz, Skull and Bones’taki en iyi arkadaşlarınızdan biridir. Bunun nedeni, aletlerinizi geliştirerek yeni malzemeler elde etmenizi sağlamalarıdır. Bu nedenle, infamy seviyesinde her yükseldiğinizde onlara geri dönmeyi her zaman bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Genellikle o sıralarda sizin için yeni bir yükseltmeleri olacaktır.

skull-and-bones-baslangic-rehberi-3

Yardım İstemekten Korkmayın

Skull and Bones’un birçok özelliğinden biri, sizin için biraz fazla zor bir durumla karşılaşırsanız yardım gönderme yeteneğidir. Bu, kaleleri yağmalarken veya kaptanlara karşı çıkarken çok kullanışlıdır. Başka biri size katıldığında bile, ödülü alacaksınız.

HELM

Helm oldukça erken erişebileceğiniz bir karaborsa organizasyonudur. Bu organize grubu kendi avantajınıza kullanarak, dünyayı keşfederken ve sözleşmeleri tamamlarken ticaret rotaları çalıştırabilirsiniz. Bu size Sekiz Parça kazandıracak ve daha fazla eşya satın almanızı sağlayacaktır.

Kötü Şöhretini (Infamy) Arttır

Infamy, Skull and Bones’daki seviyeniz gibidir. Neler yapabileceğinizi ve hangi eşyaları satın alabileceğinizi belirler. Geminizi hızlı bir şekilde yükseltmek ve daha fazla teçhizat almak istiyorsanız, şöhretinizi yükseltmek isteyeceksiniz. Gördüğünüz her gemiye saldırarak, sözleşmeleri tamamlayarak ve baharat ticareti yaparak merhamet göstermemek, şöhretinizi hızla artıracak ve böylece daha hızlı bir şekilde daha fazla teçhizat alabileceksiniz.

Rüzgar

Denizcilikte rüzgar büyük bir rol oynar. Ne de olsa yelkenlerle ilerliyorsunuz. Alt köşede rüzgarın yönünü göreceksiniz. Buna dikkat edin ve rüzgâr yönünde yelken açmaya çalışın. Bu, yelkenlerinizi doldurmasına ve dayanıklılık harcamadan sizi maksimum hıza çıkarmasına izin verecektir.

Korsan Bonfire’larını Vurun

Korsan Bonfire’ları dünyanın dört bir yanına serpiştirilmiştir. Limana her yanaştığınızda, eğer varsa bu etkinliğe gitmeyi ihmal etmeyin. Bu, yaklaşık 20 ila 30 dakika boyunca dayanıklılığınızı artıracak, daha uzun süre tam hızda gitmenizi ve yelkenlerinizi rüzgarla doldurma konusunda daha az endişelenmenizi sağlayacaktır.

Arkadaşlarınızla veya Diğer Çevrimiçi Oyuncularla Oynayın

Skull and Bones ağırlıklı olarak çok oyunculu oynanışa odaklanıyor, bu nedenle en iyi deneyim için arkadaşlarınızla veya başkalarıyla oynamak çok önemlidir. Başkalarıyla takım kurarak, partinizle daha yüksek seviyeli sözleşmelerin ve PvP/PvE savaşlarının zorluğunu azaltabilirsiniz.

Harita Simgelerine, Günlüğe ve İzleme Kaynaklarını Bilin

Skull And Bones’da bir keşif gezisine çıktığınızda, ‘M’ tuşuna basarak dünya haritasını kontrol ettiğinizden emin olun. Bu sayede yakındaki ilgi çekici noktaları, simge yapıları ve kaynakları görebilirsiniz. Harita açıkken ‘G’ tuşuna basmak, görevleri izlemenizi, ilgili hedefleri veya konumları görüntülemenizi sağlar.

Ayrıca, gemi, silah, alet ve mobilya yapmak için gereken malzemeleri takip edebilirsiniz. Bunu yapmak için, Bilgi panelini görmek için ‘K’ tuşuna basmanız ve ardından Kodeks sekmesini kontrol etmeniz yeterlidir. Belirli bir eşya, yapı veya gemi seçin ve Boşluk Tuşuna (Space) basın. Ardından ilgili malzemelerin haritanızda vurgulandığını göreceksiniz.

skull-and-bones-baslangic-rehberi-4

Hızlı Seyahat Puanlarının Kilidini Açmak için Outpostları Keşfedin

Karakolları keşfetmek için dünyayı keşfetmelisiniz. Bu bölgelere yaklaştığınızda, yavaşlayıp ‘S’ tuşunu basılı tutarak karaya çıkabilirsiniz. Bunu yapmak, söz konusu konumu hızlı seyahat noktası olarak “etiketler”.

Hızlı seyahat sistemini kullanmanın gümüşe (Silver) mal olduğunu unutmayın. Bu nedenle, işleri hızlandırmak için para ödemeye değip değmeyeceğini veya hedefinize yelken açıp açmayacağınızı düşünmelisiniz.

Ayrıca > Skull and Bones Gemi Tamir Etme Yolları

Ayrıca > Skull and Bones Stamina Nasıl Kazanılır?

Ayrıca > Skull and Bones Plunder Nedir Nasıl Yapılır?

Ayrıca > Skull and Bones Hayvanlar Nasıl Avlanır?

Ayrıca > Skull and Bones Savaş Nasıl Kazanılır?

Skull and Bones Başlangıç Rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey varsa yorum yaparak ya da Discord’a gelerek sorabilirsiniz. Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZBeğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
2 points
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format