Oyun

Sea of Thieves Detaylı – Gelişmiş Rehber

sea of thieves detayli gelismis rehber
Yazan phobersus

Bir önceki konumuzda Sea of Thieves Başlangıç Rehberini vermiştik.Bu konuyu okuduysanız oyuna ilk kez girdiğinizde neler yapacağınızı öğrenmiştiniz.Şimdi oyunda biraz daha zaman geçirdikten sonra artık çoğu şeye hazırsınız.İşte tam da bu durumda daha gelişmiş detaylı bir rehber sizlerle bu konumuzda olacak.Daha ileri bu taktik ve tüyolar ile oyunda daha başarılı olacaksınız buna emin olun.Şimdi gelin daha fazla uzatmadan Sea of Thieves Detaylı Gelişmiş Rehber isimli konumuza geçelim.Unutmayın her bir tüyoyu başlık başlık yazacağım.

Sea of Thieves Detaylı – Gelişmiş Rehber

Öncelikle bu rehberimiz oyunu az çok çözen orta seviyede bilen ve daha üst seviyede olan kişiler içindir.Eğer oyuna ilk kez başlayacaksınız lütfen konunun başında bulunan linke tıklayarak başlangıç rehberimize ulaşın.Öncelikle deniz kızından bahsedelim.Eğer ekibiniz sizi denizin ortasında bıraktıysa ve bir ada bulmakta uzun zaman harcadıysanız deniz kızının belirmesini bekleyin.Deniz kızı belirdiğinde ona doğru gidin.Deniz kızı uzakta çıkarsa dumanı takip edin.Bu sayede Deniz kızı ile iletişime geçerek ekibinize tekrar katılabilirsiniz.

Fenerler

Tamam fenerler oyunda oldukça işe yarıyor.Yolunuzu aydınlatıyor.Fakat şunu unutmayın.Güneş battığında fenerlerinizi gerekmedikçe yakmayın.Emin olun ayın verdiği ışık size yeteri kadar görüş sağlayacaktır.Fener yandığı zaman uzaktan aşırı derecede belli olursunuz ve düşman sizi hemen fark eder.Buna göre feneri kullanırken dikkatli olun.

Kendini Uçur

Bombardıman silahının içine sadece toplar konulmuyor dostlar.Kendinizi de bombardıman silahlarının içine koyabiliyorsunuz.Eğer gemiden adaya hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız kendinizi silahın içine koyun ve fırlatın.Bombardıman silahını tam inmek istediğiniz yere doğru hizalayın.Silahın hali hazırda dolu olmadığından emin olun.Kendinizi fırlattığınızda ve adaya ulaştığınızda bir miktar hasar alabilirsiniz.

Bombardıman Silahı Tüyoları

Sea of Thieves Detaylı Gelişmiş Rehber isimli konumuza devam ediyoruz.Oldukça güçlü bir silah.Doğru ellerde ve etkili kullanıldığında her iki tarafı da coşturursunuz.İşte bu nedenden dolayı sizlere daha fazla bombardıman silahı tüyosu vermek istedim.Öncelikle savaşa başlamadan önce bombardıman silahlarını toplar ile doldurun ve hazır hale getirin.Savaş anında bu işle baştan uğraşmak size zarar verecektir.Silahın içinde bir ya da iki adet topu açık şekilde bulundurun ki ihtiyacınız olduğunda kendinizi adaya uçurabilin.

Başka bir gemi ile savaşırken bombardıman silahını hep aynı yerde kullanmayın.Baktınız bir delik açtınız yer değiştirin.Böylelikle daha efektif olursunuz.

Düşman gemisinin su altında kalan yerlerini nişan alın.Buralarda delik açarsanız düşman gemisinin içi su dolmaya başlayacaktır.Ayrıca denizde dalga varsa ve dalgalar düşman gemisine çarpıyorsa,dalgaların tam çarptığı yere nişan almak ve atış yapmak şansınızı artıracaktır.

Unutmayın bir deliği kapatmak için bir kişi uğraşacaktır.Birde düşman gemisinde birden fazla delik açıldığını düşünün.İşte karşı taraf bir anda kendini kaosun içinde bulacaktır.Delikleri kapatmak için çabalayıp duracaklar ve buda sizin işinize yarayacaktır.Ekibiniz bu yüzden düşman gemisinde birden çok delik açmak için çabalasın.Takımınızla aynı anda atışlar gerçekleştirin ki düşmanın işi iyice zorlaşsın.

Oylama

Oyunda iki çeşit oylama yapabiliyorsunuz.Bunlardan biri takımınızda sizin yararınızdan çok zararınıza hareket eden birini hapse atmak için.Bu kişi troll de olabilir.Bu yüzden bunun hapse atılmasını oylayın ve geminin içinde bulunan demir hapse girsin.Eğer oyuna yeni başladıysanız ve kendinizi hapsedilmiş bulursanız bunun sebebi budur.

Diğer bir oylama ise geminizi boşaltmak içindir.Bir nevi pes etme diyebiliriz.

Kuzey Yıldızı

Eğer yönünüzü belirlemek istiyorsanız ve pusulanız yoksa gece olunca gök yüzüne bakın.Gökyüzünde en parlak olan yıldız yani kuzey yıldızı malum kuzeyi göstermektedir.Buradan yardım alabilirsiniz.

Outpost (Karakol)

Eğer bir ödül topladıysanız bu ödüller karakola gönderilir.Bunu almak için karakola gitmeniz gerekiyor fakat unutmayın bu karakolu başka ekiplerde kullanabilir.Sık sık düşman birlikleri de bu karakola girip çıkacaktır.Eğer sizden başka bir ekip yani mürettabat görürseniz unutmayın ki bu başınıza bela olabilir.Eğer şansınız varsa iki tarafta bir birine bulaşmayabilir.Fakat bu çok çok az bir ihtimal.İlk önce düşmana odaklanın ya da hali hazırda hazineyi ödülü taşıyan biri varsa bu kişiyi koruyun.Hazinenizi çaldırmamaya çalışın.İyi bir planınız olsun.

Terk edilmiş Gemi

Eğer uzaklarda bir düşman gemisi gördüyseniz ve sizin tarafınıza doğru geliyorsa geminizi boaşltın ve suyun altına inin.Yani geminize boş süsü verin.Düşmanın yaklaşmasını bekleyin ve düşman gemisine atlayın ve tahribat yaratın.İşte bu kadar basit ve etkili bir taktik.

Adımlarınızı Sayın

Adım saymanın kolay bir yolu var.Pusulanız var ise bu pusulayı ekranın ortasına getirin ve sağ tarafa basılı tutun.Daha doğrusu sağ tarafa basılı tutun ve pusula ortaya gözümüzün önüne gelsin.İşte bu sırada yürürseniz her adımda bir pusula değişik bir ses çıkaracaktır.İşte bu sayede adımlarınızı sayabilirsiniz.

Ayrıca Hazine ve Altın Rehberi için > https://www.phobersus.com/sea-of-thieves-hazine-ve-altin-kazanma-rehberi/

Oyunda bulunan hayvanları yakalamak için > https://www.phobersus.com/sea-of-thieves-domuz-yilan-tavuk-yakalama-rehberi/

Sea of Thieves Detaylı Gelişmiş Rehber isimli konumuzun sonuna geldik.Umarım güzel ve faydalı bir rehber olmuştur.Taktiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.Hepimize bol keyifli oyunlar dilerim.Fazla içmeyin.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın

Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap

Yeni Konulardan Haberdar Olmak İçin
Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin