Genel

Apple Music Öğrenci İndirimi Nedir Nasıl Alınır?


apple music ogrenci indirimi nedir nasil alinir

Spotify geçtiğimiz aylarda öğrenciler için %50 indirim kampanyasını başlatmıştı.Baktı müşteriler elden gidiyor,Spotify’ın kullanıcı sayısı artıyor,Apple’da yavaş yavaş bazı ülkelerde öğrencilere yönelik %50 indirim kampanyasını başlattı.Gel zaman git zaman bu indirim artık bizim ülkemizde de yani Türk gençleri içinde geçerli duruma geldi.Artık Apple Music öğrenci indirimi aktif durumda.Bildiğiniz üzere bu tür müzik servislerini öğrenciler daha çok kullanmakta.Yolda,okula giderken,ders çalışırken yani hemen hemen her yerde müzik artık gençlerin bir parçası oldu.Bu yüzden büyük müzik servisleri ara ara böyle güzel kampanyalar yapacaktır.Şimdi asıl konumuza geçelim.Eğer Apple Music kullanmak istiyorsanız ve de öğrenciyseniz bu indirimden yararlanmak için neler yapılabilir hepsini öğreneceksiniz.Apple Music öğrenci indirimi nedir nasıl alınır isimli konumuza başlayabiliriz.

Apple Music Öğrenci indirimi Nedir Nasıl Alınır?

Apple Music öğrenci indirimi nedir diye soracak olursanız bu,öğrenciler için geçerli bir indirim kampanyası diyebiliriz.Tabi ki üniversite öğrencileri için geçerli.Ülkemizde,üniversitelerde okuyan her öğrenci bu indirimden yararlanabilecektir.Şimdi normal de Apple Music fiyatı aylık 14 TL ile ücretlendirilmektedir. Apple Music öğrenci indirimi fiyatı ise aylık 7 TL’ye gelmektedir.Oldukça güzel bir kampanya daha üniversite öğrencileri ile birlikte.Şimdi daha gerekli detaylara geçelim.

Öncelikle hali hazırda bir Apple Music üyeliğiniz varsa bu üyeliği sonlandırıp öğrenci indirimine geçiş yapmanız gerekmektedir.Peki başka neler gerekli?Hemen söyleyelim.

– Üniversite öğrencisi olmak

– Üniversitenin öğrencilere özel vermiş olduğu bir mail adresi (“xyzqw@cankaya.edu.tr” gibi)

– Apple Music hesabınızın olması

Evet sadece bunlar gerekli arkadaşlar.Başka bir şeye gerek yok.Spotify bildiğiniz üzere bir kaç belge göndermemizi istiyordu.Fakat Apple bunun aksine sizden sadece üniversitenin vermiş olduğu bir mail adresinizi olmasını istemektedir.Şimdi nasıl bu indirimden yararlanacağız.Bakalım.

Öncelikle daha önce hiç Apple Music hesabı açmamış kişiler için açıklama yapayım.

Öncelikle bu linke > Apple Music Öğrenci tıklayarak Apple Music Öğrenci üyeliği kısmına giriyoruz.Burada bizden e-posta adresimiz ve okuduğumuz üniversite ismi istenmektedir.Resim ekliyorum.

apple music ogrenci indirimi nedir nasil alinir

Burada sizden istenen e-posta adresinize her hangi bir e-posta adresinizi yazabilirsiniz.Burada bir sorun yok.Devam dedikten sonra karşımıza üniversitenin bizlere vermiş olduğu e-posta adresi sorulacaktır.İşte buraya üniversitenin bize vermiş olduğu e-mail adresiniz yazmak zorundayız.Yani sizden öğrenci olduğunuzu doğrulamanızı istemektedir.Bu alana iki defa üniversitenin size vermiş olduğu e-mail adresini giriyorsunuz.Sonra “E-Posta Gönder” isimli butona tıklıyoruz.Gelen mailde bir onay linki bulunacak buna tıklıyoruz ve işlemimiz bitiyor.Bu kadar basit arkadaşlar.Artık Apple Music hizmetini yarı fiyatına yani 7 TL’ye kullanmaya başlayabilirsiniz.

-Bu kampanyadan en fazla 4 yıl yararlanabilirsiniz.Bunu da belirteyim.Yani üniversiteye girdiniz 4 sene boyunca kullandınız fakat okulu uzattınız diyelim.Kullanım süresi 4 yılı geçtiği için artık bu kampanya sonlanmış olacaktır.Şimdi hali hazırda Apple Music hesabı olanlar bu kampanyadan nasıl yararlanacak buna bakalım.

Zaten Apple Music Hesabı Olanlar Bu İndirimden Nasıl Yararlanacak?

Apple Music öğrenci indirimi nedir nasıl alınır isimli konumuza devam ediyoruz.Eğer hali hazırda kullandığınız bir Apple Music hesabınız var ise şu işlemleri yapacaksınız.

– Zaten mevcut olan üyeliğinizin son tarihine kadar beklemenizi gerekmekte

– Bu arada bu üyelik işleminin tekrarlanmaması için üyeliğinizi iptal etmeniz gerekli

– Sonra Apple Music uygulaması içinden ya da iTunes programı içinden öğrenci indirimini etkinleştirebilirsiniz.

Örnek olarak iTunes programımızı açıyoruz,yukarıda “Hesap” bölümüne tıklıyoruz sonra açılan sayfada “Hesabımı Görüntüle” kısmına tıklıyoruz.Sonra aşağıda bulunan “Ayarlar” bölümüne gidiyoruz.Abonelikleri yönet kısmında “Apple Music” kısmına tıklayarak seçenekleri görüntülüyoruz.Buradan “Öğrenci Aboneliği” kısmına tıklayarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.Bu da gördüğünüz gibi oldukça basit.Apple Music öğrenci indirimi alma işlemini de tamamlamış olduk.

Yapmış olduğum bir araştırma sonucu bazı üniversitelerin öğrencilere kişisel e-posta adresi vermediğini öğrendim.Bu durumda ne yapılabilir şu an için açıkçası bilmiyorum.Araştırmaya devam edip sizlere gereken bilgileri yine bu konu içinde vereceğim.Bu durumu yaşayan arkadaşlarımızdan “UNiDays Destek” ile temasa geçmelerini tavsiye ederim.Gerekli belgeleri istendiği taktirde yollayın yani öğrenci olduğunuzu kanıtlayan belgeleri.Kesin bir çözümü çıkınca bu konuya ekleyeceğim arkadaşlar takipte kalın.

Spotify Öğrenci İndirimi

Apple Music öğrenci indirimi nedir nasıl alınır isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım her şey açıkça anlaşılır bir şekilde belirtilmiştir.Lütfen sorularınız olursa yorum yaparak sorun.Hemen cevap verilecektir.Hepimize bol keyifli müzikli günler dilerim.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın


Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

6 Yorumlar

 • iyi günler ben yanlışlıkla okulun email adresini verdim sizce bir sorun oluyor mu benim açımdan da

  • Merhaba,
   Okulun size verdiği e-mail adresini vermeniz daha iyi olacaktır,çünkü o maile doğrulama linki gönderilecek.Yani mail içine ulaşmanız gereklidir.

  • Merhaba Baran,
   Okulun sana vermiş olduğu mail adresi yok ise ve eğer okulun kendi mail adresini girdiysen,okul ile iletişime geçmeni öneririm.Ya kendilerinden onaylamalarını iste,ya da senin o okulda okuduğuna dair bir belge yollasınlar.Sende bu belge ile Apple Music destek bölümüne ulaş.Başka türlü uygun bir çözümü yok bunun.

 • Merhaba, ben öğrenci kimlik kartımdaki, yani okulun vermiş olduğu emaili girdim fakat bu emaile nereden giriş yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olur musunuz? Beykent Üniversitesi.

Yorum yap

Yeni Konulardan Haberdar Olmak İçin
Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin