Outriders Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Outriders isimli oyunda işinize yarayacak bazı bilgilere ne dersiniz?


0

Outriders isimli oyunumuz bir üçüncü şahıs nişancı oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda tabi ki loot yani yağmalama mantığı da bulunuyor. Bunların yanı sıra para birimleri ve bir çok mekanikte işin içine giriyor. Oyun, özellikle oyuna yeni başlayanlar için oldukça bilgilendirici fakat tabi ki çoğu şeyden bahsetmiyor. Bu yüzden oyunda yeniyseniz biraz kafanız karışabilir. Outriders başlangıç rehberi isimli bu konumuzda sizlere oyun içinde yardımcı olacak bilgiler vereceğiz. Yani bu sayede oyunda bilinmesi gereken temel bilgileri öğreneceksiniz. Oyunu daha rahat ve kafa karışıklığı olmadan oynacaksınız. Fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Outriders Başlangıç Rehberi

Bu oyunda ilk bilmemiz gereken şeyler karakter sınıflarıdır. Bir karakteri seömek kalıcıdır. Tabi ki bu diğer karakterleri oynayamayacağınız anlamına gelmez. Bir karakter ile Prologue tamamlarsanız diğer karakterleri ve o karakterlerin yeteneklerini de test edebilirsiniz. Oyun bu yönden başarılı. Ha bir de şu var tabi. Her karakterin kendini iyileştirme yolu farklıdır. Oyunda ki düşmanlar oldukça agresif oldukları için karakteri iyi tanımak gerekir. Gelin kısaca karakterlere bir göz atalım.

Outriders Karakterleri

Trickster : Yakın menzil karakteridir, kalkan üretimi sağlar.

Devastator : Direkt olarak hasar vermeye yönelik yakın menzil karakteridir.

Pyromancer : Düşmanları yetenekler ile işaretler ve sonra öldürür.

Technomancer : Uzaktaş iyileşme yeteneği olan bir karakterdir.

Sınıf Beceri Ağacı, her sınıf için 3 farklı yola sahiptir ve karakterinizi farklı şeylerde uzmanlaşacak şekilde uyarlamanıza olanak tanır. Seviye atlarken hangi avantajları hedeflemek isteyebileceğinizi görmek için her ağacı inceleyin.

Sınıf Ağacınızı yükseltmek için 20 puan gereklidir, böylece her şeyi aynı anda seçemezsiniz, ancak Sınıf Ağacınızdaki puanları her zaman bir ceza ya da engel olmadan yeniden atayabilirsiniz, bu yüzden denemekten çekinmeyin.

Görevler

Oyunda ana görevler ve yan görevler bulunmaktadır. Bu görevlerin güzel yanı tekrar edilebilir olmalarıdır. Yani bir eşya buldunuz diyelim. Ama seviyeniz yetmiyorsa hemen bir görevi tekrar yapabilir ve seviye atlayabilir ya da gereken şeyi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi karakter seçim ekranından yapabilirsiniz. Yan görevler için sarı ünlem işaretini takip edebilirsiniz.

Oyunda bulunan zorluk Dünya Kademelerine göre belirlenir. Oyunda ilerledikçe, kullanabileceğiniz Dünya Seviyeleri 1’den maksimum 15’e yükselecek. Her Dünya Seviyesi artışı, her savaş karşılaşmasının zorluğunu artırır, fakat daha iyi ganimet için daha yüksek bir şans sağlar. Bu yüzden bu seviyelere önem verin.

Oyunda dolaşırken parlayan cevheri arayın. Bunlar, size Demir gibi kaynaklar sağlamak için toplanabilir. Ayrıca oyunda teçhizat kasaları da olacak. Bunları her zaman açmaya çalışın. Size güzel eşyalar verecektir.

Dövüş Sistemi

Kapışmada sağlığınız düşükse, sınıf şifanızın dışında birkaç seçeneğiniz daha var. Çoğu sınıf, çevrenizde olduğunuzda ve beceri bekleme sürelerini beklediğinizde yardımcı olan yakın dövüş yeteneklerini kullanarak iyileşebilir. Diğer yol ise çekilebilirsiniz ve sağlığınız 1/3 civarında belirli bir orana kadar yenilenir. Bu, dövüşe geri dönmenize ve iyileşmek için becerilerinizi kullanmanıza izin verir.

Karşılaşmada bir düşmanı geri itiyorsanız, çok ileri gitmemeye dikkat edin. Doğdukları yerlere doğru gidebilirsiniz, buda sizi neredeyse anında yok edecek olan düşmanlarla etrafınızı sarabilir. Geri dönüş yollarında kalın ve uzaktan onları seçin veya yakın mesafeden size gelmelerine izin verin.

Dört bir yana dağılmış cephane kutuları olacaktır. Bunları dövüşlerden önce kullanmak iyidir, böylece cephaneniz bitmez. Bunları kullanmak aynı zamanda tüm silahlarınızı yeniden yükler, bu da bir çatışmanın ortasında veya uzun doldurmalı bir silahınız varsa çok yararlı olacaktır.

Ekipmanlar

Envanterinizde her zaman yedek bir silah tutmaya çalışın. Çünkü bazı zor durumlarda ihtiyacınız olacaktır. Örneğin sadece pompalı kullanırsanız uzun mesafede ki düşmanlara yetersiz kalacak ve işe yaramayacaktır. Ayrıca oyunda bulunan otomatik loot özelliğini de açın. Bu sayede oyunda hiç bir şeyi kaçırmazsınız. Oldukça işe yarar bir özelliktir. Oyunda envanteriniz dolu ise fazla eşyalar kasaya gidecektir. Eğer kasanızda dolu ise hurda olacaktır.

Hangi Valorant Karakterisin?

Outriders başlangıç rehberi taktikleri isimli konumuzun sonuna geldik arkadaşlar. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak ya da Discord’a gelerek sorabilirsiniz. Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.