Brawl Stars – En İyi Karakterler Nelerdir?


6
24 paylaşım, 6 points

Brawl Stars çıktığı ilk günden beri baya tutuldu ve oynayan kişi sayısı oldukça fazla.Tabi ki bunda Supercell yapımı olmasının da etkisi çok büyük.Şimdi bu oyunu yükledik iyi tamamda oyun içinde hangi karakterler,herolar var ne gibi özellikleri var diye soranlar kesin vardır.İşte bu soruların cevaplarını bu konuda sizlere detaylı bir şekilde vereceğiz.Bundan önce oyunun başlangıç rehberini de sizlerle paylaşmıştık.O konuya da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Brawl Stars Başlangıç Rehberi

Brawl Stars Elmas ve Altın Nasıl Kazanılır?

Artık Brawl Stars en iyi karakterler isimli konumuza geçebiliriz.

Brawl Stars En iyi Karakterler Nelerdir?

Yine söylemekte fayda olacaktır.Eğer bu oyuna yeni başladıysanız başlangıç rehberimize kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz.Şimdi oyunda kaç adet karakter bulunuyor bunu bir yazalım.Oyunda şimdilik toplam 22 adet karakter,kahraman bulunmaktadır.Bunlar kendi içinde farklı sınıflara aittir ve farklı özellikleri vardır.Oyunda 6 adet karakter sınıfı bulunuyor.Bunlar en düşükten en iyiye doğru şu şekilde.

Başlangıç Sınıfı

Rare (Nadir) Sınıfı

Süper Nadir Sınıfı

Epic (Destansı) Sınıfı

Mythic Sınıfı

Legendary (Efsanevi) Sınıfı

Şimdi teker teker bu sınıflara ait karakterlere bakalım.

Brawl Stars Başlangıç Sınıfı Karakterleri

Toplamda 8 adet karakter vardır.Birinden başlayalım.

1- Shelly

Shelly isimli karakterimiz ranged bir karakter yani uzak mesafeden hasar verebiliyor.Atış yaptığında aynı anda 5 adet mermi fırlatıyor.Süper gücü ise daha etkili bir şekilde,pompalı tarzında atış yapmaktadır.Rakiplere fazla yaklaşmadan oynamak gerekir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca,Soygun ve Boss Kapışması

2- Nita

Nita isimli karakterimizde uzun mesafeden hasar verebilen bir karakterdir.Uzaktan oldukça güzel hasar verebilen bu karakterin süper gücü ise bir ayı çıkarmasıdır.Ayıyı özellikle defans yaparken çıkarmak oldukça işe yarayacaktır.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca,Soygun,Savaş Topu ve Hesaplaşma

3- Colt

Colt isimli karakterimizde uzak mesafeden hasar vermektedir.Bir atışta sıralı bir şekilde 6 mermi yollamaktadır.Süper gücü ise mermi fırtınasıdır.Oldukça fazla bir şekilde bir alana hasar verir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Soygun,Elman Kapmaca ve Hesaplaşma

4- Bull

Bull isimli karakterimiz ise kısa mesafeden hasar verir.Yani rakibe biraz yakın olması gerekir.Pompalı tarzında bir silahı vardır.Süper gücü ise buldozerdir.Koşarak hedefe çarpar ve hasar verir.Canı fazla olduğu için tank rolündedir.Ne kadar yakında olursa o kadar fazla hasar verir unutmayın.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Soygun,Elmas Kapmaca,Boss Kapışması ve Savaş Topu

5- Brock

Çok uzak mesafeden hasar verebilmektedir.Oldukça fazla hasar veren bir yapısı vardır.Roket atmaktadır.Yalnız kaçmakta zorlanmaktadır.Süper gücü ise roket yağmurudur.Belli bir yere bir çok roket atmaktadır.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Soygun,Elmas Kapmaca ve Hesaplaşma

6- Jessie

Jessie isimli bayan karakterimiz ise yine uzak mesafeden hasar veren bir herodur.Normal atışı şok silahıdır.Oldukça uzun mesafelerde etkili olur.Süper gücü ise bir yere otomatik ateş eden turret koymasıdır.Oldukça etkilidir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca,Savaş Topu ve Soygundur.

7- Dynamike

Dynamike ise dinamit atan bir karakter.Belli bir mesafeye kadar atıyor ve ortaya inanılmaz bir hasar çıkıyor.Bu bombaları duvarların üstünden de atabilirsiniz.Defansta oldukça etkilidir.Süper gücü ise bir alana kocaman bir bomba atması ve düşmanları geri püskürtmesidir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca,Soygun ve Savaş Topu.

8- Bo

Bo isimli karakterimizde uzak mesafeden hasar verebilmektedir.Patlayan mermiler atmaktadır.Yüksek hasar vermektedir.Süper gücü ise yerlere tuzak yerleştirmesidir.Bu tuzağa basınca patlamakta ve rakibe güzel hasar vermektedir.1 e 1 kapışma da çok güçsüzdür.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca ve Savaş Topu

Brawl Stars Nadir Sınıfı Karakterleri

Brawl Stars en iyi karakterler isimli konumuza devam ediyoruz.Sırada nadir sınıfa ait karakterlerimiz göreceğiz.Başlayalım.

1- El Primo

El Primo isimli karakterimiz Meele tank rolünde bir kahramandır.Yakın mesafede savaşmaktadır.Rakiplerine güçlü yumruk atışları yapmaktadır.Dayanıklı bir karakterdir.Süper gücü uzak bir yere fırlayıp atlaması ve hasar vermesidir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Savaş Topu,Soygun ve Elmas Kapmaca

2- Barley

Barley isimli nadir karakterimiz uzak mesafeden hasar vermektedir.Şişe atarak düşmanlara yüksek hasar vermektedir.Mesafe oldukça uzun olabilir bu yüzden oldukça avantajlıdır.Süper gücü ise attığı şişeleri yakarak hasarına hasar katmaktadır.Oldukça etkilidir.Bu karakter ile oynarken duvar arkasında kalmaya özen gösterin.Hemen eriyebilen bir karakterdir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Savaş Topu,Soygun ve Elmas Kapmaca

3- Poco

Poco isimli karakterimizde uzaktan hasar veren bir yapıya sahiptir.Kendisi sağlıkçıdır.Yani takım arkadaşlarına can verebilir.Her takımda istenen bir karakterdir.Normal gücü ses dalgaları göndererek düşmana hasar vermektedir.Süper gücü ise hem kendine hem de takımına can vermektedir.Canı çok azdır,dikkatli oynamak gereklidir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Bütün Modlar

Brawl Stars Süper Nadir Sınıfı Karakterleri

Sırada Süper nadir sınıfına ait karakterler var.Bu sınıfa ait 3 karakter bulunuyor.Başlayabiliriz.

1- Ricochet

Ricochet isimli karakterimiz uzaktan hasar veren bir karakterdir.Tanklarla beraber müthiş bir uyum sağlar.Duvarların arkasından rakiplere vurabilir.Fakat canı çok azdır dikkat etmek gerekir.Süper gücü ile mesafe artar ve ekstra hasar verir.Çok etkili bir kahramandır.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Bounty,Soygun,Hesaplaşma ve Elmas Kapmaca

2- Darrly

Darrly acayip bir karakter.İki elinde bulunan pompalı ile yakın mesafede ölümcül bir karaktere dönüşmektedir.Canı fazladır,yani dayanıklıdır ve yüksek hasara sahiptir.Süper gücü ise düşmanları geri teper ve art arda hasar verir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Soygun,Savaş Topu,Elmas Kapmaca ve Boss Dövüşü

3- Penny

Penny isimli bu karakterde uzak mesafeden hasar vermektedir.AoE hasarında oldukça iyidir.Poşet tarzı bir şey fırlatmaktadır.Eğer poşetin temas ettiği rakibin arkasında başka bir rakip varsa ona da etki etmektedir.Uzak mesafe özellikli rakiplere ve sniperlara karşı etkilidir.1 e 1 kapışmada etkili değildir.Süper gücü ise kanon kurması ve top atışı yapmasıdır.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Bounty ve Elmas Kapmaca

Brawl Stars Destansı Sınıfı Karakterleri

Brawl Stars karakterlerine devam ediyoruz.Bu sınıfta da 3 adet karakter bulunmaktadır.Onlara da başlayalım.

1- Piper

Destansı yani Epic sınıfa ait bu karakterde uzak mesafe özelliğine sahiptir.Tam bir keskin nişancı diyebiliriz.En uzak mesafede en fazla hasarı verir.Oldukça fazla hasar verir ve etkilidir.Canı çok az olduğu için sürekli uzakta durmanız gereklidir.Süper gücünü ise kaçarken kullanmanız gereklidir.Çünkü havaya zıplar ve arkasında 3 tane bomba bırakır.Düşmanlara yüksek hasar verir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Robot Savaşları,Elmas Kapmaca ve Bounty

2- Pam

Pam isimli bu karakter bir nevi Shelly isimli karakterin gelişmişi gibidir.Uzak mesafeden hasar veren mermiler atmaktadır.Aslında bunlar mermi değil metal parçalarıdır.Tek bir farkı,bu karakter destek rolündedir.Can sağlamaktadır.Süper gücü ile bir turret kurar ve bu alet size ve arkadaşlarınıza can verir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas kapmaca,Hesaplaşma ve Savaş Topu

3- Frank

Frank isimli bu karakterde uzak mesafeden hasar veren,tank rolüne sahip kahramandır.Normal saldırısı çekiçtir.Düşmanlara çekiç ile vurur.Süper gücü ise şok dalgası yollar ve düşmanları bir kaç saniyeliğine dondurur.Canı çok fazladır.Dayanıklıdır.Tek başınıza kaldıysanız,karşıda bir ranged karakter varsa saldırmayın ve mesafeyi koruyun.Özellikle Ricochet ve Colt’tan uzak durun.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca ve Hesaplaşma

Brawl Stars Mythic Sınıfı Karakterleri

Brawl Stars en iyi karakterler isimli konuya devam ediyoruz.Sırada Mythic sınıfına ait karakterler var.Sadece 2 adet karakter bulunmaktadır.

1- Tara

Belli bir mesafeden hasar vermektedir.Silahı tarot kartlarıdır.3 adet tarot kartı atar ve hasar verir.Çok uzaktan pek etkili değildir.En güzeli orta mesafede oynamaktır.Süper gücü ise tüm rakipleri bir yere toplayan toptur.Güzel kombolar yapılabilir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Bounty,Elmas Kapmaca ve Savaş Topu

2- Mortis

Mortis uzak mesafeden hasar veren yakan bir yapıya sahiptir.Rakipleri acayip rahatsız eden bir yapısı vardır.Normal hasarı rakibe karşı atlar ve hasar verir.Düşmanları yakalamada en iyi karakterdir.Süper gücü ise can çekmesidir.Tabi ki düşman canını emerek.Hasar yönünden çok iyi olmasa da canı az rakipleri yok etmekte birebirdir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca ve Savaş Topu

Brawl Stars Legendary (Efsane) Sınıfı Karakterleri

Geldik oyunda ki en güçlü ve en iyi karakterlere.Adı üstünde efsanevi karakterler.3 adettir.Başlayalım.

1- Spike

Spike isimli bu karakter uzaktan patlayan cisimler atmaktadır.Oldukça yüksek hasar vermektedir.Düşmanları yavaşlatır.AoE hasarda oldukça iyidir.Canı çok azdır.Süper gücü aktif olduğunda ise etrafa patlayan bir sürü bomba saçar ve yüksek hasar verir.Oynaması oldukça zevklidir.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Bütün Modlar

2- Leon

Leon isimli karakterimiz de uzaktan hasar veren bir karakterdir.4 adet bıçak fırlatmaktadır.Ne kadar yakından isabet ederse o kadar çok hasar verir.Hareket hızı fazladır.Çok yüksek hasar verir.Süper gücü ise karakteri 10 saniye görünmez yapar,eğer 10 saniye öncesinde saldırı yaparsa görünmezlik yok olur.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Bütün Modlar

3- Crow

Crow isimli bu karakterde uzaktan hasar vermektedir.Düşmana zehirli hançer atmaktadır.Oldukça etkilidir.Süper gücü ise etrafına bir daire olacak şekilde zehirli hançer atmasıdır.Oldukça etkili bir yapıya sahiptir.Düşmanları deli eder.Çokta hızlıdır.

En Etkili Olduğu Oyun Modları : Elmas Kapmaca,Soygun,Savaş Topu ve Hesaplaşma

Brawls Stars En İyi Herolar (Eylül 2019)

En İyiler (S Tier) : Carl, Bibi, Gene, Brock, Penny, Barley, Bo, Rosa, Leon

En İyiler (A Tier) : Pam, Darryl, Crow, Spike, Colt, Nita, Piper, Ricochet

İyiler (B Tier) : Bull, Poco, El Primo, Frank, Mortis, Dynamike, Shelly, Tara, Jessie

Önemli :Discord Serverımıza üye olarak yeni konuları anında sunucu içinde görebilir, çekilişleri ve etkinlikleri öğrenebilirsiniz. Bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Brawl Stars en iyi karakterler nelerdir isimli konumuzun sonuna gelmiş olduk.Umarım güzel bir konu olmuştur.Yorum yaparak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZBeğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

6
24 paylaşım, 6 points
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çok iyi olmuş birinci sitede hiç bir şey bulamamıştım.Ama sizde buldum emeğinize sağlık yalnız bir sorun var Sandy bir efsanevi eskiden öyle değildi ama şimdi oldu… Bakabilirsiniz youtube den iyi ama brawl stars seni çok seviyoruz yılların en iyi en popüler oyunu sensin.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format