Oyun

Brawl Stars – Başlangıç Rehberi


brawl stars baslangic rehberi

Supercell yeni mobil oyunu Brawl Stars’ı duyurmuştu.Oyun kısa bir süre önce hem Android hem de iOS için çıkışını yapmış durumda.Bende bizzat oyunu indirdim ve bir süre oynadım.Bu süre boyuncada oyunda başarılı olmak için neler gerekli onları da öğrenmiş oldum.Tabi ki daha bir çok şey vardır fakat şimdilik keşfettiğim şeyleri sizinle paylaşmak istiyorum.İlerleyen günlerde yeni şeyler keşfettikçe konuya ekleme yapılacaktır.Artık Brawl Stars başlangıç rehberi isimli konumuza geçebiliriz.

Brawl Stars Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Oyunumuz aslında bir nevi Battle Royale tarzında diyebiliriz.Supercell’in diğer oyunlarından farklı olarak burada yapmamız gereken karşı takımı yok etmek ve hayatta kalmak.Ayrıca haritada bazı görevlerde etkin oluyor ve bir yandan kapışırken bir yandan da o görevleri yerine getiriyorsunuz.

Brawl Stars Oyun Modları

Öncelikle oyunumuzda hangi modlar var bunları bilmemiz gerekiyor.Ben sadece bir kaçını oynadım.Oyun zaten Türkçe olduğu için inanın modları anlamada zorluk çekmeyeceksiniz.Şu an benim oyunumda aktif olan etkinlik ve mod elmas toplama modu.Bu modda bir yandan düşmanlar ile savaşırken bir yandan da yerden çıkan elmasları topluyorsunuz.Size puan kazandırıyor.Bazı modlar ise kazandığınız kupa puanları ile açılmaktadır.Çalıların içinde elmas madenine yakın durun.Diğer bir mod ise Showdown diye geçmektedir.Bu ise tamamen Battle Royale odaklı bir mod.Hayatta kalmaya çalışın ve düşmanları yok edin.Bu kadar basit.

Brawl Stars Karakterler

Oyunda ilerledikçe bir çok karakterde açılacaktır.Bazı karakterler bazı modlarda daha etkilidir bunu bilmekte çok ama çok önemlidir.Örneğin elmas toplama modunda uzaktan etkili karakterler uygun olacaktır.Bu karakterler şöyle.Dynamic,Penny,Barley,Poco,Bo,Nita,Shelly,Ricochet ve Mortis.Bunları elmas modunda kullanın.

Bounty yani ikramiye modunda da uzak mesafede etkili karakterler gerekecektir.Ayrıca birde şifacı bir karakterde kullanmalısınız.Bu modda ise Piper,Brock,Crow,Pico ve Penny kullanmalısınız.

Kavga topu modunda ise yüksek hasara sahip karakterler kullanmalısınız.Ayrıca yüksek cana sahip karakterlerde kullanılmalıdır.Bu karakterler ise şunlar.Mortis,Crow,Bull,Bo ve Barley.Savaş topu modunda bunları kullanın.

Brawl Stars Taktikler

Oyunda uygulamanız gereken bazı taktikler bulunuyor.Örneğin oyunda bulunan çalıları ve gizlenecek yerleri bol bol kullanmanız gerekli.Bir çalının içine girin ve bekleyin.Düşman yaklaşınca direkt saldırın ve onu yok edin.Ayrıca bu yerleri kaçmak içinde kullanabilirsiniz.Canınız az ise çalıların içine girin ve sağlığınızın dolmasını bekleyin.Sağlık kendiliğinden kısa bir süre içinde dolacaktır.

Brawl Stars En İyi Karakterler

Assassin’s Creed Rebellion Mobil Oyunu Rehberi

Önemli : Foruma üye olarak “Brawl Stars” bölümünde bilgi paylaşımı yapabilir,soru sorabilir,oyun arkadaşları bulabilirsiniz.

Bol Bol Oynayın

Oyunda altın,kupa ve puan kazanmak için bol bol oynamanız yeterli olacaktır.Ne kadar çok oyun kazanırsanız o kadar çok puan gelir ve bu sayede hem karakterlerinizi geliştirirsiniz hem de kasa açarsınız.100 puan topladığınızda bir kasa açıyorsunuz.İçinden güzel yükseltme eşyaları çıkıyor.Bunlar oyunda olmazsa olmaz.Altını yani parayı da karakter yükseltmek için kullanın.Oyun gerçekten basit ve anlaşılır bir yapıya sahip.Ayrıca oyunda kulüp yani klan sistemi de mevcut.Bir klana katılabilir ya da kurabilir ve hep birlikte daha çok puan kazanabilirsiniz.Ayrıca arkadaşlarınız ile de maçlar yapabilirsiniz.Oyun oldukça zevkli ve sizlere keyifli zamanlar verecektir.

Brawl Stars başlangıç rehberi taktikleri isimli konumuzun sonuna geldik.Yeni başlayanların işine yarayacak şeyleri yazmış bulunuyorum.Yeni taktikler çıktıkça konuya ekleme yapacağım.Ara ara konuyu takip etmenizde fayda olacaktır.Hepinize bol keyifli oyunlar dilerim.Başka konularda görüşmek üzere.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın


Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap

Yeni Konulardan Haberdar Olmak İçin
Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin