Apex Legends – En İyi Silahlar Nelerdir?


0
4 paylaşım

Apex Legends ile ilgili konularımıza devam ediyoruz.Bildiğiniz üzere oyunda bulunan karakterler ile ilgili bir yazı paylaştık.Karakterlerin özelliklerinden ve yeteneklerinden bahsederek bilgilendirme yaptık.O konunun linkini bu konu sonunda bulabilirsiniz.Şu an bizi ilgilendiren şey oyunda bulunan silahlar dostlar.Oyunda bir çok silah bulunuyor.Bu silahları bilirsek hangi durumda hangi silahı kullanmamız gerektiğini ya da hangi silahın nasıl etki yaptığını biliriz.Tabi ki silah zevki tamamen kişiseldir.Sizde bu silahların arasından size uygun olanı seçer ve çatışmalara girersiniz.Buyrun Apex Legends en iyi silahlar nelerdir isimli konumuza geçelim.

Apex Legends En iyi Silahlar, Silah Güçleri,Silah Hasarları

Oyunumuzda 6 silah çeşidi bulunmaktadır.Bunlar Assault Rifles,Lightmachine Guns,Submachine Guns,Pistols,Shotguns ve Sniper Rifles.Şimdi bu sınıflarda hangi silahlar bulunuyor bunlara göz atalım.Konu başında da belirttiğimiz gibi silahlardan ve istatistiklerinden bahsedeceğiz.Apex Legends silahlarının hasarlarını güçlerini öğreneceksiniz.Ayrıca silahların avantajlarından ve dezavantajlarından da bahsedilecektir.Öncelikle taarruz silahlarından başlayalım ve sırası ile devam edelim.


Apex Legends – Assault Rifles (Taarruz Silahları)

Bu sınıf içinde 3 adet silahımız bulunmaktadır.Bunlar sırası ile Flatline,Hemlock ve R-301.Şimdi özelliklerine bakalım.

1- Flatline

Oldukça etkili bir silahtır.Biraz fazla tarayınca kontrolü zorlaşıyor.Bu yüzden belirli aralıklarla atış yaparsanız iyi olur.3 adet slotu bulunmaktadır.Bu slotlara takılan parçalar ise şunlardır.

Optic

Mag

Stock

Verdiği hasar ise şöyledir.

Vücuda : 16 Hasar

Kafaya : 32 Hasar

2- Hemlock

Hemlock isimli bu silah tam otomatik değildir.Bir atışta 3 mermi atar.Bir şarjörde bulunan mermi sayısı da 18’dir.Bu yüzden dikkatli atışlar yapmak gerekir.Ayrıca silahı her kullandığınızda aimi biraz aşağıya doğru kaydırarak kullanın bu sayede atışlarınız tek bir noktaya gidecektir.

Kullanılabilen slotlar şöyledir.

Optic

Stock

Barrel

Mag

Verdiği hasarlar ise şöyledir.

Vücuda : 18 Hasar

Kafaya : 24 Hasar

3- R-301

R-301 isimli bu silahımız tam otomatiktir.Kontrolü kolaydır.Bu silah ile güzel işler yapabilirsiniz.Bu silahta da bir şarjörde 18 mermi bulunmaktadır.Mermi yapısından dolayı sınırlı hasar bulunmaktadır.Kullanılan slotlar şöyledir.

Optic

Stock

Mag

Barrel

Verdiği hasarlar,

Vücuda : 14 hasar

Kafaya : 28 hasar

4- HAVOC

Havoc isimli silahımız 20.02.2019 tarihinde oyuna eklenen yeni bir enerji türü taarruz silahıdır.Oyun yapımcıları bu silaha “It’s a Beast” adını vermiştir.Yani gerçekten de canavar.Ateş etmek için ateş tuşuna bir süre basılı tutmak gerekiyor,sonra full otomatik bir şekilde taramaya başlıyor.Hasar gücü yüksek ama kontrolü zor bir silah.Bu yüzden belirli aralıklar ile atış yapmakta fayda olacaktır.

Apex Legends – Lightmachine Guns (Hafif Makineli Silahlar)

Bu sınıf içinde ise iki adet silah bulunmaktadır.Devotion ve Spitfire.Şimdi bunların özelliklerine bir bakalım.

1- Devotion

Devotion oldukça yüksek hasar verebilen bir silahtır.Yalnız çok tararsanız çok sektirir ve silah ısınır.Ama tam taramada aimi kontrol edebilirseniz mükemmel olur.Kullanması zordur.Kullanılabilen parçalar şunlardır.

Optic

Stock

Barrel

Hop Up

Verdiği hasarlar,

Vücuda : 17 hasar

Kafaya : 34 hasar

2- Spitfire

Kullanması kolaydır.Düzgün bir şekilde atış yapar.Aim almakta zorlanmazsınız.Avantajı budur.Kötü bir yanı yok.Oldukça etkili bir silahtır.Rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Takılan parçalar şunlardır.

Barrel

Mag

Optic

Stock

Verdiği hasarlar,

Vücuda : 20 hasar

Kafaya : 40 hasar

Apex Legends – Sub Machine Silahlar

apex legends en iyi smg

Bu çeşit içinde de 3 adet silah bulunmaktadır.Bunlar sırası ile şöyledir.Alternator,Prowler PDW ve R-99.Bunları inceleyelim.

1- Alternator

Bir şarjörde 16 mermi bulunur.Kullanımı zordur.Çok sektirmektedir.Verdiği hasar ise oldukça fazladır.Atış gücü çok yavaştır.Zaten kullanınca anlayacaksınız.Takılan parçalar ise şunlardır.

Barrel

Mag

Optic

Stock

Verdiği hasar,

Vücuda : 13 hasar

Kafaya : 19 hasar

2- Prowler PDW

Kullanımı zor bir silah daha.Hedef alırsınız ama kontrolünde zorlanabilirsiniz.Bir atışta 5 mermi yollamaktadır.Yani tam otomatik değildir.Yüksek hasar verme kapasitesi vardır.Takılan parçalar şöyledir.

Hop Up

Mag

Optic

Stock

Verdiği hasar,

Vücuda : 14 hasar

Kafaya : 21 hasar

3- R-99

Müthiş etkili bir silahtır.Kullanımı zor gelebilir fakat kısa sürede alışırsınız.Yüksek hasar verebilir.Bu silah ile atış yaptığınızda aimi biraz aşağı çekmekte fayda olacaktır.Özellikle yakın mesafede düşmanı eritmektedir.Uzakta ise verdiği hasar azdır.Takılan parçalar şunlardır.

Barrel

Mag

Optic

Stock

Verdiği hasar,

Vücuda : 12 hasar

Kafaya : 18 hasar

Apex Legends – Pistols (Tabancalar)

apex legends en iyi tabanca

Apex Legends en iyi silahlar isimli konumuzda sırada tabancalar var.3 adet tabanca vardır.Bunlar P2020,Wingman ve RE45’tir.Şimdi bunlara bir bakalım ne gibi özellikleri var.İlkiyle başlayalım.

1- P2020

Oldukça dengeli ve kolay kullanıma sahip bir silahtır.Kafadan atış yapabilirseniz yüksek hasar verebilirsiniz.Takılan parçalar şöyledir.

Mag

Optic

Verdiği hasar,

Vücuda : 12 hasar

Kafaya : 18 hasar

2- Wingman

Wingman isimli bu tabanca ise 6 patlar tarzındadır.Müthiş bir hasar özelliği vardır.Kullanımı aiminiz iyi ise kolay olacaktır.Kafadan atış yaparsanız düşmanı yok edersiniz.Hiç bir dezavantajı yoktur.Takılan parçalar şöyledir.

Hop Up

Mag

Optic

Verdiği hasar,

Vücuda : 45 hasar

Kafaya : 90 hasar

3- RE45

Tam otomatik bir tabancadır.Bu yüzden oldukça etkilidir.Bir şarjörde 15 mermisi bulunmaktadır.Çok sektirmektedir.Bu yüzden kontrolü biraz zordur.Takılan parçalar şöyledir.

Barrel

Mag

Optic

Verdiği hasar,

Vücuda : 11 hasar

Kafaya : 16 hasar

Apex Legends – Shotguns (Pompalı Silahlar)

apex legends en iyi pompali

Apex Legends en iyi silahlar isimli konumuzda sırada pompalılar var.Oyunda 4 adet pompalı silah bulunmaktadır.Oyunda oldukça etkilidirler.Yakın bir zamanda nerf geleceğini düşünüyorum.Bazıları belli bir mesafeden bile ölümcül çünkü.Silahlarımız sırası ile şunlardır.EVA-8,Mastiff,Mozambique ve Peacekeeper.Özelliklerine bakalım.

1- EVA-8

Bu silah otomatik pompalı silahtır.Oldukça etkilidir.Atış hızı yüksektir.Bu yüzden hasarı biraz düşüktür.Takılan parçalar şunlardır.

Mag

Optic

Verdiği hasar,

Vücuda : 63 hasar

Kafaya : 90 hasar

2- Mastiff

İnanılmaz güçlü bir silahtır ve hasar gücü yüksektir.Tek kötü yanı 4 mermisinin olması ve doldurma hızının düşük olmasıdır.Bu yüzden dikkatli olmalısınız.Bu silaha bir şey takılmamaktadır.Verdiği hasarlara bakalım.

Vücuda : 144 hasar

Kafaya : 288 hasar

3- Mozambique

Tabanca gibi gözükür fakat saçmalar atarak hasar verir.Tek şarjörde 3 mermi bulundurduğu için sıkıntılıdır.Takılan parçalar şunlardır.

Mag

Optic

Verdiği hasar,

Vücuda : 45 hasar

Kafaya : 66 hasar

4- Peacekeeper

Buda etkili bir pompalı silahtır.Yakın mesafede ölümcüldür.Doldurma hızı orta derecededir.Bu yüzden rahatlıkla kullanılabilir.Takılan parçalar şöyledir.

Hop Up

Mag

Optic

Verdiği hasar,

Vücuda : 110 hasar

Kafaya : 165 hasar

Apex Legends – Sniper Rifles (Keskin Nişancı Silahları)

apex legends en iyi sniper silahi

Apex Legends en iyi silahlar isimli yazımıza devam ediyoruz.4 adet keskin nişancı tüfeği bulunmaktadır.Bunların oyun içinde ki yeri önemlidir.Sırası ile şunlardır.G7 Scout,Kraber,Longbow ve Triple Take.Bunlara bir bakalım.

1- G7 Scout

Hızlı bir şekilde atış yapabileceğiniz bir silahtır.Verdiği hasar diğer tüfeklere oranlar azdır tabi ki.Kullanımı oldukça kolaydır.Takılan parçalar şunlardır.

Barrel

Mag

Optic

Stock

Verdiği hasar,

Vücuda : 30 hasar

Kafaya : 60 hasar

2- Kraber

Acayip etkili bir silahtır.Bir şarjörde toplam 4 adet ölümcül mermi bulundurur.1 atışta düşmanı yok edebilirsiniz.Kullanması oldukça zevkli bir silahtır.Takılan parçası yoktur.Verdiği hasar şöyledir.

Vücuda : 125 hasar

Kafaya : 250 hasar

3- Longbow

Kullanımı kolaydır.Düzgün bir şekilde atış yapar.Bir şarjörde 5 adet mermi bulunur.Fakat atış hızı düşüktür.Bu kötü yanının dışında güzel ekipmanlar takılarak yüksek hasar vermesi sağlanır.Takılan parçalar şöyledir.

Barrel

Hop Up

Optic

Stock

Mag

Verdiği hasar,

Vücuda : 55 hasar

Kafaya : 110 hasar

4- Triple Take

Bu silahı kullanmaya bayılıyorum.Nitrolu araba kullanıyormuş gibi,atış yaptığınız zaman çıkardığı ses efsane.Bir atışta 3 saçma mermi atar.Kullanması kolaydır.Fakat bunu dürbün açmadan kullanmak yakın mesafe dışında pek bir işe yaramaz.Takılan parçalar şunlardır.

Hop Up

Optic

Stock

Verdiği hasar,

Vücuda : 69 hasar

Kafaya : 138 hasar

Peki en iyi silahlar nelerdir?Hemen cevaplayalım.

Keskin Nişancı : Kraber

Pompalı : Mastiff

LMG : Spitfire

SMG : Prowler

Assault : Flatline & R-301

Tabanca : Wingman

Apex Legends – Başlangıç Rehberi

Apex Legends Bütün Karakterler – Yetenekler

Apex Legends Performans Arttırma

Apex Legends – Oyun İçi Para Birimleri

Apex Legends – En iyi Loot Yerleri

Apex Legends en iyi silahlar nelerdir isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım güzel bir konu olmuştur.Yeni konularımızda gelecektir.Görüşmek üzere,hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.

Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
4 paylaşım
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format