Westland Survival Başlangıç Rehberi


3
2 paylaşım, 3 points

Westland Survival isimli oyunumuz kısa bir süre önce telefonlar için çıkışını gerçekleştirmişti.Bu oyunumuz MMORPG türünde hayatta kalma tarzında bir oyun.İlk çıktığı günden itibaren oldukça tutulan bu oyunun güzel bir yanı da Türkçe dil desteklemesi.Şahsen bende bu oyunu yükledim ve denedim.Oldukça zevkli bir oyun.Fakat her oyunda olduğu gibi bir oyuna yeni başladığınız zaman oyunu çözmek biraz zaman alabiliyor.Bu yüzden oyun ile ilgili bazı bilgileri önceden bilirsek oyunda zorlanmadan ilerleyebiliyoruz.Sizde bu oyuna yeni başlayanlardansanız oldukça şanslınız.Neden derseniz bu konumuzda oyunda işinize yarayacak bir çok ön bilgi ve taktik bulacaksınız.Eğer artık hazırsanız Westland Survival başlangıç rehberi isimli konumuza geçebiliriz.

Westland Survival Başlangıç Rehberi

Oyuna ilk başladığınız zaman oyun size,oyunda yeni olduğunuz için güzel eşyalar verecektir.Bu eşyalara ulaşmak için ekranın altında bulunan çanta ve altınların olduğu simgeye tıklayın.Burada açılan pencerede size verilen eşyaları alabilirsiniz.Bunu en başta yapın ki hemen kendiniz donatmış olun.

Defans yönünden güçlü eşyalara odaklanın.Oyun başında bunu yapmak çok önemli.Vahşi hayatta sizi hayatta tutacak şeyleri giyin kuşanın.İlk başlarda çok kısa sürede seviye atlayabileceksiniz.10 level olduğunuzda bir çok eşyayı artık yapabilir hale geleceksiniz.Kovboy şapkası,tişört,pantolon ve bot yapabilirsiniz.Eşyaların hangi eşyalar ile birleştirilerek yapılacağı zaten her eşyanın üzerine tıkladığınızda karşınıza çıkacaktır.Gereken malzemeleri toplamanız durumunda o eşyayı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.Eğer ben yapmam diyorsanız ya da malzeme bulamazsanız sandıkları açın.Sandıkların içinden de bu tür eşyalar çıkmaktadır.

Oyuna ilk başladığınızda kendiniz ıssız bir yerde hissedebilirsiniz.Bu anda ilk işiniz kırık bir at arabasını aramak olsun.Onu bulduğunuzda tıklayın ve içini açın.İçinde bulunan eşyaları alın.Özellikle bıçağı almayı unutmayın.Bıçağı aldığınız gibi bulunduğunuz haritada ki düşmanları temzileyin.Tamamen temizlediğinizde artık o bölge sizin eviniz olacaktır.Ayrıca öldürdüğünüz düşmanlarında eşyaları olabiliyor.Bunlara da bakmayı unutmayın.

Westland Survival taktiklerine devam ediyoruz.Başta dediklerimi yaptığınız zaman artık balta ve kazma yapmaya başlayabilirsiniz.Bunlar ile taş ve odun elde edebilirsiniz.Bunlar zaten sizin temel kaynaklarınız olacak.Onlarsız hiç bir şey yapamazsınız.Ağaçları kesin,taşları kırın ve bunları elde edin.

Yeteri kadar odun ve taş elde ettiğinizde artık kendinize bir ev inşa edebilirsiniz.Ekranın altında bulunan ev simgesine tıklayın ve önce bir zemin inşa edin.Sonra duvarları ve kapıyı yapın.Sandıkları,değerli eşyaları bu evin içinde saklayın.Başlangıçta küçük bir ev sizin işinizi görecektir.İlerde evin zeminlerini duvarlarını güçlendirebilirsiniz.Ev ne kadar sağlam olursa o kadar dayanıklı olur.Yağmalanamaz.Buna dikkat edin.

Kaynak Toplama Zamanı

Kendi bölgenizde ki her şeyi topladıktan sonra (ağaçları,taşları) artık diğer bölgelere gitme zamanı gelmiş demektir.Global haritaya geçtiğiniz zaman bir çok bölge göreceksiniz.Bazı yerler kırmızı renkte gözükecektir.Buralar başka oyunculara ait bölgelerdir.Güçlendikten sonra oralara da baskın yapabilir yağmalayabilirsiniz.Ama önceliğimiz oyunda gelişmek kaynak toplamaktır.Bazı yerlere tıkladığınızda o yerlerde hangi kaynakların olduğunu görebilirsiniz.Ağaç simgesi çoksa o bölgede çok ağaç bulunuyor demektir.Zorluk derecesi de boynuz şeklinde gösterilmektedir.Oyunun ilk başlarında çok zor bölgelere gitmemenizi tavsiye ederim.Çünkü güçlü düşmanlar oralarda bolca mevcut.

Karakterinizi Sürekli Kontrol Edin

Oyun içindeyken zaman biraz hızlı ilerlediği için karakterinizi sık sık kontrol etmekte fayda var.Neden derseniz,karakteriniz acıktığı gibi suya da ihtiyaç duymaktadır.Bu yüzden sık sık kontrol ederek bir eksiği varsa bunu hemen tamamlayın.Bunu yapmak için,yani karakterinizi kontrol etmek için sağ altta bulunan çanta simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.Her öldürdüğünüz hayvan size et verecektir.Bunları yiyebilirsiniz.Ayrıca etrafta bir çok böğürtlen ve benzeri meyve ağaçları da bulunmaktadır.Bunları da toplayarak yiyebilirsiniz.Bunlar su ihtiyacınızı da karşılar.Peki su ihtiyacı nasıl karşılanır?Hemen cevap verelim.Öncelikle 8 level olduğunuzda kendi bölgenizin içine bir su kuyusu yapabilirsiniz.Bu şekilde mataraları bu kuyunun içine bırakırsanız bir süre sonra su ile dolacaktır.

Westland Survival Savaş ve Enerji

Westland Survival başlangıç rehberi isimli konumuzda şimdi önemli bir noktaya değinmek istiyorum.Öncelikle savaş sisteminden bahsedeyim.Savaşta öncelikle kıyafetlerinizin olması gerekmektedir.Bu şekilde defansınız güçlü olacaktır.Birde silahınız olmalı.Balta,kazma,bıçak,pala,silah ve benzeri gibi.Her silahın saldırı etkisi farklıdır.Ne kadar yüksek o kadar iyi olacaktır.Eğer baktınız işler kötüye gidiyor hemen haritanın dışına koşun ve o bölgeden daha doğrusu o savaştan kurtulun.Bunu sakın unutmayın.Ne yapıyoruz?Baktık bir kapışmada yani savaşta öleceksiniz,hemen haritanın dışına koşarak çıkıyoruz.En iyi kurtulma yolu budur.Şimdi gelelim enerjiye.

Önemli :  Discord Serverımıza üye olarak yeni konuları anında sunucu içinde görebilir, çekilişleri ve etkinlikleri öğrenebilirsiniz. Bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.Ayrıca sormak istediğiniz acil bir soru varsa mesaj atarak sorabilirsiniz.

Oyunda maksimum 100 enerji oluyor eğer yanlış hatırlamıyorsam.Bu enerjileri bir yerden bir yere kısa sürede gitmek için harcayabilirsiniz.Yani bir yere giderken koşmayı seçerseniz enerjiniz gidecektir.Ben enerji harcamam derseniz yürümeyi seçersiniz.Fakat bu uzun sürmektedir.Reklam izleyerek hızlı bir şekilde de enerji doldurabilirsiniz.

Eğer olurda bir yerde ölürseniz üzerinizde ki her şey yok olacaktır.Fakat öldüğünüz yerde ölü vücudunuzu bulursanız bir kaç eşyayı kurtarabilirsiniz.Nerede olduğunuzu iyi bilin unutmayın.Dediğim gibi öldüğünüz yere gidin ve kalan eşyaları toplayın.Zararın neresinden dönülse kardır mantığı.

Gece yarısından sonra bölgelerde gezmek imkansız olabiliyor.Çünkü gece yarısı bölgelerde bir yaratık ortaya çıkıyor ve size bir takılırsa peşinizi bırakmıyor.Ölümsüz bir yaratık.Bu yüzden buna dikkat edin.Eğer baktınız peşinize takıldı hemen harita dışına doğru çıkın ve ondan kurtulun.

Oyuna her gün girmeyi unutmayın.Oyuna her gün girdiğinizde çeşitli ödüllerin de sahibi olursunuz.Diyeceklerim bu kadar.

Westland Survival başlangıç rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Eğer burada yazmayan bir şey hakkında soru sormak isterseniz yorum yaparak sorunuz.En kısa sürede cevaplanacaktır.Hepimize bol keyifli oyunlar dilerim.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZBeğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
2 paylaşım, 3 points
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba, kömür nasıl yapılıyor ve kürek nerede nasıl kullanılıyor? Madenleri kazabiliyor muyuz? Teşekkürler.

 1. Reçine diye bir şey yok oyunda ama dediğin merhem ise aktar masasında sadece görevlerde kazanılan bitkiden yapılıyor

  1. Reçine ben farklı dil oynadığım için yeni farkettim reçine ocak ayında yeni gelen sürüm ile birlikte kasabada bulunabilecek

 2. Oyunda özellikle görev oyunlarını mutlaka yapmaya çalışın bulunmayan malzemelerin hepsi görevlerden çıkıyor :
  güvercinlik bitirirdiniz takdirde satıcılar bazı görev malzemeleri verebiliyor.
  Genel olarak her gün gece saat 3-4 arası Çığlık sesleri geliyor görevi oluyor.
  görevlerini her birisinin bir saati var satıcılar belirli bir saatte geliyor eğer mümkünse görevlerin saatlerini bilen var mı birde at arabası hangi saat ya da hangi gün geliyor.
  Sanırım pazardan pazara at arabası geliyor görevler ve satıcıların geldiği saatler ilgili bilgisi olan varsa buradan dönerse sevinirim
  Oyunda kesinlikle her şey belirli zaman dilimlerinde oluyor ve hep sabit zaman dilimleri unutmayın

  1. Adnan saat kaçta oluyo bu etkinlikler ögrendinmi kardesim, bende cok arastirdim ama bulamadim, etkinliklere denk gelemiyirum takildim kaldim

    1. Merhaba Furkan,
     Ahşap zemin için öncelikle “Build Section” kısmına giriyoruz. Sonra zemine tıklayarak yükseltme işlemi yapıyoruz. Bunun için 5 adet pine ve 5 adet taş gerekiyor.

 3. Merhabalar. Ödül oyunu için kaç adet harita parçası toplamamız gerekiyor? Topladıktan sonra ne yapmamız lazım. 50 parça oldu napacağımı bilemedim. Teşekkür ederim.

  1. Merhaba Suat bey,
   Oyun içinde etkinlikler bölümünde bu oyun modu ile ilgili bilgiler mevcut olacaktır. Bir detaylı olarak bakar mısınız?

  1. Oyunda sağda atölyelerin yapıldığı ev gibi bir simge var. Ona bas sonra zemini işaretle orada kırmızı ok çıkıyor o yükseltiyor ama burada da ekipman ihtiyacı oluyor. Bronz çivi ahşap tahta felan

 4. şu ruh mağrasıdaki sunak görevini bir türlü yapamadım mağrayı gezdim kapıları açtım haraç topladım ama sunak görevi nasıl olacak bilmiyorum

 5. Arkadaşlar çam ve kil zemin yapamıyorum.Esyaları yükseltme yapıcam çam zemin kil zemin gerekli uyarısı alıyorum.Ama yapı alanına girdiğimde sadece hasır zemin var diğerleri yok.Bilen varsa lütfen yazsın.

 6. Hayvanlar ehillesdirile biliyorlar ve en guzeli ruh denilen seyi 20 yaparsaniz buyuk baslarda dahil oluyor boylece sayldiri yaptiginiz kampda size yardimci olurlar

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format