Taktik Savaşları – En İyi Sınıflar, Kökenler Nelerdir?

Taktik Savaşları isimli oyunumuzda bulunan en iyi sınıfları ve kökenleri öğreneceksiniz.


0
13 paylaşım

Taktik Savaşları isimli oyunumuz ile ilgili konularımıza devam ediyoruz dostlar.Önceki konularımızda oyunla ilgili temel bilgiler vermiştik.Ayrıca oyuna yeni başlayanlara özel de bir çok taktik yazmıştık.Bu konuların linklerini aşağıda bulacaksınız.Şimdi bu konumuzda ise farklı bir şeyi ele alacağız.Bildiğiniz üzere oyunda şampiyonların sınıflar ve kökenleri bulunuyor.Peki şu an için hangilerinin en iyi olduğunu biliyor musunuz? İşte Taktik Savaşları en iyi sınıflar kökenler isimli konumuzda bunları öğreneceksiniz.Gelin konumuza geçelim.Öncelikle oyunda bulunan en iyi sınıflara bir bakalım.Sonra da kökenlere değineceğiz.

Taktik Savaşları (Teamfight Tactics) En İyi Sınıflar Nelerdir?

Oyunda her şampiyonun bir kökeni olduğu gibi bir de sınıfı bulunmaktadır.Örneğin Morgana isimli şampiyonun kökeni İblis, dahil olduğu sınıf ise büyücü sınıfıdır.Tahtada aynı sınıfa ait şampiyonların bulunması sizlere ekstra güç verecektir.Örneğin Suikastçı sınıfına ait şampiyonlar varsa kritik hasar oranı artmaktadır.Her sınıf için farklı özellikler oluyor.Takımınızda sınıf dengesini kurmak çok önemlidir.Tabi ki bunun yanında şu an için oyunda en iyi sınıflarda mevcut.Şimdi öncelikle sizlere oyunda bulunan sınıflardan bahsedeceğiz.Sonra da en iyi sınıfları göreceğiz.

 • Suikastçı : Elinizde 3 adet Suikastçı sınıfına ait şampiyon olursa kritik hasar oranı %150 olur. Eğer 6 adet varsa bu oran %350’ye çıkar.
 • Kılıç Ustası : Elinizde 3 adet bu sınıfa ait şampiyon varsa fazladan bir vuruş daha yaparsınız.Elinizde 6 adet olursa bu ihtimal 2 olur.
 • Dövüşçü : Elinizde 2 adet bu sınıfa ait şampiyon varsa +300 maksimum sağlığınız olur.Eğer elinizde 4 tane olursa bu sayı +700’e çıkar.
 • Elementalist : Elinizde 3 adet bu sınıfa ait şampiyon varsa, oyun başında bir sizin için dövüşecek bir adet Elemental çıkar.
 • Muhafız : Elinizde 2 adet bu sınıfa ait şampiyon varsa bu sınıftakiler ve bu şampiyonların yanındakiler +30 zırh kazanırlar.
 • Silahşor : Elinizde 2 adet olursa 1 düşman hedefe vurma şansı %50 olur.Eğer elinizde 4 adet olursa %50 şans ile bütün düşmanlara vurma ihtimali ortaya çıkar.
 • Şövalye : Elinizde 2 adet olursa rakipten gelen normal saldırıları 20 hasar önler.4 adet olursa bu rakam 40 olur.Eğer 6 adet olursa 80 hasar engeller.
 • Kolcu : Elinizde 2 adet bu sınıfa ait şampiyon olursa %25 şans ile saldırı hızını 3 saniyeliğine ikiye katlar.Eğer 4 adet bu sınıfa ait şampiyonunuz varsa şans %65 olur.
 • Şekil Değiştirici : Elinizde 3 adet bu sınıfa ait şampiyon varsa dönüşüm sırasında %100 can kazanırsınız.
 • Büyücü : Elinizde 3 adet büyücü sınıfına ait şampiyon olursa bütün takım +35 yetenek gücü kazanır.6 adet olursa +100 yetenek gücü artar.

Taktik Savaşları En iyi Sınıflar 2019

Şimdi geldik en iyi sınıflara.En iyilerden en kötüye doğru sıralama yapılacaktır.

 1. Sıra : Suikastçı ve Büyücü
 2. Sıra : Kılıç Ustası ve Şekil Değiştirici
 3. Sıra : Dövüşçü, Elementalist, Muhafız ve Kolcu
 4. Sıra : Silahşor ve Şövalye

Taktik Savaşları (Teamfight Tactics) En iyi Kökenler Nelerdir?

Taktik Savaşları en iyi sınıflar kökenler isimli konumuza devam ediyoruz.Oyunda bulunan her şampiyonun bir sınıfı olduğu gibi birde kökeni bulunmaktadır.Köken sayısı sınıf sayısından daha fazla.İlk önce kökenleri göreceğiz sonra oyunda ki en iyi kökenleri yazacağız.

 • İblis : Elinizde 2 adet iblis kökenine sahip şampiyon varsa bunların yaptığı saldırılarda %30 şans ile rakip manası yok ederler.Yok ettikleri kadarda hasar verirler.4 tane olursa şans %50, 6 tane olursa şans %70 olur.
 • Ejderha : Elinizde 2 adet ejderha kökenine sahip şampiyon varsa bu şampiyonlar yeteneklerden etkilenmez yani hasar almaz.
 • Sürgün : Bu kökene ait şampiyon tek başına ise yani 4 bir yanında başka şampiyonlar yoksa maksimum canı kadar %100 zırh kazanır.
 • Buzul : Elinizde 2 adet bu kökene sahip şampiyon varsa %20 şans ile rakibi 2 saniyeliğine sersemletir.Eğer 4 adet varsa şans %30 olur.6 adet varsa şans %45 olur.
 • Robot : Bu kökene sahip şampiyonlar savaşa dolu mana ile başlarlar.
 • Seçkin : Elinizde 2 adet seçkin kökenine sahip şampiyon varsa rastgele bir seçkin iki kat hasar verir.Eğer elinizde 4 adet varsa tüm seçkinler iki kat hasar verirler.
 • Soylu : Elinizde 3 adet varsa rastgele bir şampiyonunuz (her sınıf ve kökenden olabilir) +100 zırh ve her saldırıda +35 can verir.Elinizde 6 adet olursa tüm şampiyonlarınız +100 zırh ve her saldırıdan +30 can alırlar.
 • Ninja : Elinizde 1 adet ninja kökenine ait şampiyon varsa %40 saldırı hasarı kazanır.Eğer 4 tane olursa bütün ninja kökenine sahip şampiyonlar %80 saldırı hasarı kazanırlar.
 • Korsan : Elinizde 3 adet korsan kökenin sahip şampiyon varsa oyun sonuna fazladan 4 altın kazanırsınız.
 • Hayalet : Elinizde 2 adet bu kökene sahip şampiyon varsa oyun başında rastgele bir rakip şampiyon lanetlenir ve oyuna az can ile başlar.
 • Vahşi : Elinizde 2 adet varsa bu kökene ait şampiyonlar her saldırıda öfke depolar ve saldırı hızı artar.Eğer 4 adet varsa bu tüm şampiyonlar için geçerli olur.
 • Hiçlik Yaratığı : Eğer elinizde 3 adet bu kökene sahip şampiyon varsa düşman zırhını yarı yarıya yok etmiş olur.
 • Yordle : 3 adet bu kökene sahip şampiyon varsa bu şampiyonlara yapılan saldırılar %20 şans ile isabet etmez.Eğer 6 adet olursa bu şans %50 olur.

Taktik Savaşları En iyi Kökenler 2019

Oyunda ki en iyi kökenlere geldik.En iyilerden en kötülere doğru bir sıralama olacaktır.

 1. Sıra : Seçkin, Buzul ve Vahşi
 2. Sıra : Ejderha
 3. Sıra : Sürgün, Soylu, Ninja, Robot ve Yordle
 4. Sıra : Hayalet, Hiçlik Yaratığı, İblis ve Korsan.

Taktik Savaşları Başlangıç Rehberi

Taktik Savaşları En İyi İtemler

Taktik Savaşları En İyi Şampiyonlar, Karakterler

Taktik Savaşları Minik Efsaneler Rehberi

Taktik Savaşları en iyi sınıflar kökenler nelerdir isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Sizlere oyunda ki en iyi sınıfları ve kökenleri göstermiş olduk.Bu konu ara ara oyunda yapılan değişikliklere göre güncellenecektir. Sormak istediğiniz bir şey olursa Discord sunucumuza gelerek sorabilirsiniz.Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
13 paylaşım
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format