Star Wars Battlefront 2 Sınıf – Karakter İncelemesi


0

Star Wars Battlefront 2’nin üçüncü konusu ile sizlerleyim.Diğer konularımızda başlangıç rehberinden ve oyunda bulunan kartlardan krediden bahsetmiştik.O konulara da yine site içinden ulaşabilirsiniz.Bu konumuzda ise oyunda bulunan sınıflardan bahsetmek istiyorum.Oyunda 4 adet sınıf bulunmaktadır.Bu sınıflar kendilerine ait özellikler bulundurmaktadır.Kimi hasar vermede iyiyken kimi defans yapmada iyidir.Artık Star Wars Battlefront 2 sınıf karakter incelemesi isimli konumuza geçebilir ve detayları görebiliriz.

Star Wars Battlefront 2 Sınıf Karakter incelemesi

Star Wars Battlefront 2 sinif karakter incelemesi

Konu başında da söylediğim gibi oyunda 4 adet sınıf bulunuyor.Bunlar şöyle.Assault sınıfı,Heavy sınıfı,Officer sınıfı ve son olarak Specialist sınıfı.Şimdi sırası ile bu sınıfları bir ele alalım ve ne gibi özelliklere sahipler görelim.Assault sınıfı ile başlıyoruz.

Star Wars Battlefront 2 – Assault Sınıfı

Bu sınıf savaş alanında en büyük hasarı veren sınıftır.Bunun nedeni diğer sınıflara oranla daha etkili olması ve hasar veren silahlar kullanmasıdır.Bu sınıfın hareketliliği oldukça yüksektir.Verdiği hasarda fazladır.Takım rolü ise atak ve baskın yapmaktır.Dayanıklılık ise orta derecededir.Yani kısaca canı 150’dir.Şimdi gelelim yeteneklere.

Yetenekler

Thermal DetanotarBu bir çeşit el bombasıdır.5 saniye süresi vardır.Özellikle odalarda oldukça etkilidir.

Vanguard : Kısa mesafeli ve fazla ısınmayan bir silahtır.Pompalı tüfek gibi düşünebilirsiniz.Ayrıca size hız kazandırır ve bu silahla düşman öldürürseniz yeteneğin aktif olduğu süre uzar.Bu silahı da yakın mesafe gerektiren yerlerde ve ana silahınız ısındığında kullanın.Normalde süresi 30 saniyedir.

Scan Dart : Bu zamazingo ise attığınız yere yapışır ve yakında bulunan düşman hakkında sizi,takımınızı bilgilendirir.Düşmanların yerini haritada da belirtir.Sık sık kullanın.

Sınıfa ait silahlar ise şunlar.Seviye 1 silahı > F-11D / E-5 / DC-15A , Seviye 2 silahı A280 , Seviye 3 silahı CR-2 ve son olarak Seviye 4 silahı EL-16HFE’dir.Seviye 2-3 ve 4 silahlara eklemeler yapılabilmektedir.A280 silahı orta mesafede oldukça etkilidir.CR-2 silahı ise dar yollarda koridorlarda cehennemi yaratmanızı sağlar.

Star Wars Battlefront 2 – Heavy Sınıfı

Bu karakter ağır bir silah olan Blaster kullanır.Canı oldukça fazladır.Yani bir nevi tank olarak düşünebiliriz.Bu sınıfın hareketliliği oldukça düşüktür.Kısa ve orta mesafelerde oldukça etkilidir ve takımına yardımcı olur.Alan tutmada oldukça iyidir ve yüksek ateşlerle düşmanları geri planda tutar.Takım rolü ağır silah kullanmak ve ağır ateş ederek düşmanları püskürtmektir.Canı 200’dür.

Yetenekler

Sentry : Bu bir alet değil silahtır.Orta mesafede etkili atışlar yapabilmenizi sağlar.Fakat hareketliliği daha çok azaltır.Ayrıca bu silah üçüncü kamera modunda kullanılmaktadır.Yani karakterinizi gördüğünüz kamera açısında.Isınmayan bir silahtır ama süresi kısadır.Ayrıca bu silahı kullanmak yakında ki takım arkadaşlarınızın direncini de artırır.

Impact Grenade : Bir nesne ile temas ettiğinde patlar.Ana silahınız ısındığında bunu kullanabilirsiniz.

Combat Shield : Bu yetenek bir tür kalkandır.Fakat bu kalkanı kullanırken silahınızı da kullanabilirsiniz.Bu yeteneği daha çok takım arkadaşlarınıza yol açmak için kullanın.Oldukça işe yarar bir yetenektir.Bu yeteneği kullanırken bacaklarınıza ateş edebilirler.Bu yüzden çömelerek kullanın.

Bu sınıfa ait silahlar ise şöyle.Seviye 1’den seviye 4’e kadar sırası ile yazıyorum.DC-15 / RT-97C , DC-15LE , FWMB-10K ve TL-50.Seviye 2-3-4 silahlara yine eklemeler yapılabiliyor.

Star Wars Battlefront 2 – Officer Sınıfı

Star Wars Battlefront 2 sınıf karakter incelemesi isimli konumuzda sırada Officer var.Bu sınıf özellikle atış yapmayı sevenler için birebir.Dinamik bir sınıftır.Tabancalar neredeyse her mesafede etkilidir.Çünkü silahların sektirmesi az,düzgünlüğü oldukça fazladır.Arkadan saldırılar için uygun sınıftır.Ayrıca hareket halindeyken de rahatça atış yapabilirsiniz.Destek sınıfıdır.Hareketliliği orta derecededir.Takım rolü takım arkadaşlarına destek olmak ve savaş alanının kontrolünü sağlamaktır.Canı 150’dir.Gelelim yeteneklere.

Yetenekler

Flash Grenade : Bildiğimiz düşmanı bir süre etkisiz hale getiren bombadır.Ayrıca düşmanı kör eder.Kullanırken dikkat edin.Sizi de kör edebilir.

Battle Command : Takım arkadaşlarınıza direnç ve hareket hızı kazandırır.Unutmayın bu yetenek sadece size yakın olan ve önünüzde bulunan arkadaşlarınıza etki eder.

Blaster Cannon : Bir tür top silahıdır.Düşmanlara ve düşman araçlarına ağır hasarlar verebilir.Sadece bir adet yerleştirilebilir.Fakat yerini değiştirebilirsiniz.Officer sınıfı ile tamirde edilebilir.Güzel yere kurarsanız mükemmel skorlar elde debilirsiniz.Zaten takım arkadaşlarınızın savunduğu bölgeye koymak mantıklı olmayacaktır.Farklı yerlere kritik noktalara koyun.

Sınıfa ait silahlar ise şunlar.Seviye 1’den seviye 2’ye kadar yazıyorum.SE-44 / DC-17 ve S-5.Seviye 2 silahı olan S-5’e eklemeler yapabiliyorsunuz.

Star Wars Battlefront 2 – Speciality Sınıfı

Bildiğimiz Sniper yani keskin nişancı sınıfı.Bunu oyuna yeni başladıysanız kullanmanızı önermem.Oyuna alıştıktan sonra kullanmanız daha iyi olacaktır.Standart silah kafadan öldürmek için 2 atış gerektirir.Uzak mesafede etkilidir.Yakın mesafede direkt ölebilirsiniz.Bu sınıfla oynarken iyi bir yer seçmeniz lazım.Ama benim aimim güzel ben akarım diyorsanız hiç durmayın oynayın zaten.Hareketliliği orta derecedir.Canı çok düşüktür.100 canı vardır.Takım rolü nişancılık ve tuzaktır.

Yetenekler

Shock Grenade : Bu bomba düşmana 5 saniyelik bir yavaşlatma verir.Ancak bu arada size ateş edebilirler.

Infiltration Replenish : Oyunda ki bütün düşmanların yerini gösterir.Ayrıca yakında bulunan düşmanların radarlarını da bozar.Hareketliliği artırır.Aktif olduğunda silahlarınız ısınmaz.Ayrıca düşman öldürdükçe bu yetenek sürekli aktif olur.

Thermal Binoculars : Bu yetenek düşmanları karanlıkta duvar arkalarında gösterir.Süresi sınırsızdır.Oldukça iş yapan bir yetenektir.

Bu sınıfa ait silahlar ise şöyle.Seviye 1’den seviye 4’e kadar direkt yazıyorum.VALKEN-38X / DLT-19D , IQA-11 , A280-CFE ve NT-242.Seviye 2-3-4 silahlarına eklemeler yapılabilir.

Star Wars Battlefront 2 sınıf karakter incelemesi isimli konumuzun sonuna geldik.Umarım faydalı bir konu olmuştur.Hepimize bol keyifli oyunlar dilerim.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format