Oyun

Shadow of War Ekipman ve Gem (Taş) Rehberi

shadow of war ekipman ve gem (tas) rehberi
Yazan phobersus

Sırada bu güzel oyunun yeni bir konusu ile sizlerleyiz.Diğer konularımızda Shadow of War başlangıç rehberini ve oyunda bulunan tüm düşman çeşitlerinden bahsetmiştik.Bu konumuz ise oldukça önemli çünkü çoğu kişi tarafından karıştırılan bir konu.Oyunda bildiğiniz üzere karakter ekipmanlarından ve gem yani taşlardan bahsedeceğim.Bu sayede hangi ekipmanların iyi olduğunu hangi taşların ne işe yaradığını öğreneceksiniz.Böyle bir sorunda kalmayacak.O halde gelin Shadow of War ekipman taş rehberi isimli konumuza geçebiliriz.Öncelikle ekipmanlardan bahsedeceğim.En son taşlardan bahsedeceğim.O halde ekipmanlara geçebiliriz.

Shadow of War Ekipmanlar

Bildiğiniz üzere oyun içinde düşman öldürerek görevler tamamlayarak ekipman elde edebiliyoruz.Oyun içinde de ilerledikçe bu ekipmanların özellikleri artıyor.Güzel ve güçlü ekipmanlar ile donanmanız sizin için oldukça etkili olacaktır.Şimdi karakterimizde 6 adet ekipman yuvası bulunuyor.Bunlar şöyle.

Sword (Kılıç) : Yakın dövüşte kullanılan silahtır.Oldukça fazla hasar vermektedir.

Dagger (Hançer) : Hançerler özellikle Stealth özelliği ile mükemmel bir iş yapıyor.

Armor (Zırh) : Armor bizim  dayanıklılığımız belirleyen bir ekipmandır.Karakterimizin canını da belirlemektedir.

Cape (Pelerin) : Pelerin ne kadar iyiyse düşmandan o derece saklanırsınız.Gizlenme yeteneğini arttırmaktadır.

Ring (Yüzük) : Kullandığımız yüzüğümüz maksimum focus sağlamaktadır.

Bow (Ok) : Uzak mesafeden etkili vuruşlar yapmamıza yaramaktadır.

Bu ekipmanları düzgün bir şekilde kullanırsak yapamayacağımız görevde olmaz.Her zaman en iyi ekipmanlara sahip olmaya çalışın.Fakat şunu unutmayın seviyesi yüksek bir ekipman her zaman iyi olmayabilir.Özelliklerini inceleyerek kullanın.Şimdi ekipman türlerinden yani seviyelerinden bahsedelim.

Normal Ekipmanlar : Renkleri beyaz olan ekipmanlardır.Pek bir işe yaramazlar.Genelde Mirian (oyun içi para) yapmak için kırılırlar.

Rare (Nadir) Ekipmanlar : Nadir ekipmanlar fazladan bonus sağlamaktadır.Bu bonuslar karakterinizin yeteneklerine etki edebilir.Hasar arttırabilir.Yani bonus yarar sağlamaktadır.

Heroic Ekipmanlar : Bu ekipmanlarda bonus sağlamaktadır.Bir bonus özellik ise görev yapıldıkça açılır.Diğer ekipmanlara göre daha fazla özellik bulunmaktadır.

Legendary (efsane) Ekipmanlar : Oyunda bulunan en güçlü ekipmanlardır.İki adet bonus özellik sunmaktadır.Eğer efsane ekipmanlardan bir kaçına yani aynı türüne sahip olursanız ekstra özelliklere de kavuşabilirsiniz.Yani bir nevi set gibi düşünebilirsiniz.Örneğin X isimli ekipmandan 4 adet takarsanız ekstra özellik kazandırmaktadır.Özellikle bu oyunda canınızı arttıran,adamlarınızı güçlendiren ve size ekstra Might veren ekipmanlar kullanın.Şimdi gem yani taşlara geçebiliriz.

Shadow of War Gem (Taşlar)

Shadow of War ekipman taş rehberi isimli konumuza devam ediyoruz.Sırada oyunda bulunan taşlar yani gemler var.Bunları da detaylı bir şekilde anlatalım.Taşlar kendi aralarında 3’e ayrılmaktadır.Bunlar kırmızı renkli taşlar,beyaz renkli taşlar ve yeşil renkli taşlardır.Aynı türden 3 taş kullanmak daha kaliteli bir taş ortaya çıkarmış olur.Yani yaptığı etki kat kat artmaktadır.

Shadow of War Kırmızı Taşlar (Red Gem)

Bu taşlar karakterinize kuvvet veren taşlardır.5 adettir.Şimdi bunlardan bahsedelim.

Warrior Gem : Bonus olarak silahta fazladan %10 hasar vermektedir.Armor bütün ataklara fazladan %5 hasar sağlar.Yüzükte ise adamlarınızın hasarını %10 arttırır.

Carved Warriror Gem : Silahta %15 fazladan hasar sağlar.Armorda bütün hasarları fazladan %7.5 arttırır.Yüzükte adamlarınızın hasarı %15 artar.

Polished Warriror Gem : Silahta fazladan %20 hasar sağlar.Amorda fazladan her atağa ek %10 hasar verir.Yüzükte adamlarınıza fazladan %20 hasar verir.

Refined Warrior Gem : Silahta %25 hasar sağlar.Armorda her atağa ek %12.5 hasar verir.Yüüzkte adamlarınıza %25 hasar verir.

Perfect Warriror Gem : Silahta %30 hasar sağlar.Armorda %15 hasar sağlar.Yüzükte adamlarınıza ek % 30 hasar vermektedir.

Shadow of War Yeşil Taşlar (Green Gem)

Bu taşlar karakterimize can vermektedir.Yine 5 adet bulunmaktadır.

Life Gem : Silahta %2 hasar sağlar.Amorda ekstra %10 can verir.Yüzükte adamlarınızın %10 daha az hasar almasını sağlar.

Carved Life Gem : Silahta %4 hasar sağlar.Armorda %15 can sağlar.Yüzükte adamlarınızın % 15 daha az hasar almasını sağlar.

Polished Life Gem : Silahta %6 hasar sağlar.Armorda %20 fazladan can verir.Yüzükte adamlarınızın %20 daha az hasar alır.

Refined Life Gem : Silahta %8 ek hasar sağlar.Armorda %25 fazladan can verir.Yüzükte adamlarınız %25 daha az hasar alır.

Perfect Life Gem : Silahta %10 hasar sağlar.Amorda fazladan %30 can verir.Yüzükte adamlarınız %30 az hasar alır.

Shadow of War Beyaz Taşlar (White Gem)

Bu taşlar karakterinize fazladan XP yani tecrübe vermektedir.Bunlarda 5 adettir.

Whealth Gem : Silahta düşmanlardan gümüş para düşürme şansını %5 arttırır.Armorda %5 fazladan XP alırsınız.Yüzükte ise kaptanların 1 seviyesini düşürür.

Carved Whealth Gem : Silahta %7.5 para düşürme şansı verir.Armorda %7.5 fazladan XP alırsınız.Yüzükte kaptanların 2 seviyesini düşürür.

Polished Whealth Gem : Silahta %10 para düşürme şansı sağlar.Armorda fazladan %10 XP kazandırır.Yüzükte kaptanların seviyesi 3 düşer.

Refined Whealth Gem : Silahta para düşürme şansınızı %12.5 arttırır.Armorda %12.5 fazladan XP alırsınız.Yüzükte kaptanları 4 seviye düşürür.

Perfect Whealth Gem : Silahta %15 para düşürme şansı verir.Armorda %15 fazla XP alırsınız.Yüzükte kaptanları 5 seviye düşürür.

Shadow of War ekipman taş (gem) rehberi isimli konumuzun sonuna geldik.Umarım faydalı bir konu olmuştur.Düşüncelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.Hepimize bol keyifli oyunlar dilerim.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın

Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap

Yeni Konulardan Haberdar Olmak İçin
Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin