Oyun

PUBG Gelişmiş – Detaylı Rehber ve Taktikler 2018


pubg gelismis detayli rehber ve taktikler 2018

Bir önceki konumuzda da Playerunknown’s Battlegrounds 1 sini vermiştik.Bu konumuz devam niteliğinde ve ikinci konumuz olacak.Playerunknown’s Battlegrounds oyuncularına yardımcı olmak için bu konumuzda birinci konudan farklı stratejiler ve taktikler vereceğim.Emin olun işinize fazlasıyla yarayacaktır.Daha fazla uzatmadan siz değerli okurlarım için PUBG gelişmiş detaylı rehber ve taktikler 2018 isimli konumuza geçelim ve yeni taktikleri stratejileri görelim.

PUBG Gelişmiş Detaylı Rehber ve Taktikler 2018

Playerunknown's Battlegrounds Rehber strateji Taktik

Bildiğiniz üzere bu oyunda hayatta kalıp birinci olmaya çalışıyorsunuz.Bunun için oldukça dikkat etmek ve güzel bir taktik izlemek gerekiyor.Ayrıca soğukkanlı olmak ve ani tepkiler vermemekte gerekiyor.Şimdi madde madde bu taktikleri ve stratejileri vermeye başlıyorum.

Çalıları Kullanın

Çalılar oyunda her ne kadar önemsiz gibi gözükse de bazen mükemmel bir kamuflaj olabilmekte.Evet biliyorum fiziki açıdan hiç bir koruma sağlamıyor ama sizi tamamen düşmanların gözünden saklayabiliyor.Çalının içine çömelmek zor durumlarda sizi kurtaracaktır.Özellikle bazı evlerin çevresinde çalılar oldukça fazla.Evin içinden dışarıya bakan bir kişi sizi çalıların içinde zor farkedecektir.Bu şekilde düşmana ani bir sürpriz yapabilirsiniz.Yine aynı şekilde sizde çalılara dikkat edin.Her an bu çalıların içinde düşman çıkabilir.

Hareket Halinde Olun

Hareket halinde olmak sizi zor bir hedef yapacaktır.Çatışmalarda,açık bir alanda loot yaparken daima hareketli olun.Düşmana yan tarafınızı dönerek hareket etmek sizi zor hedef yapar.Ayrıca bir yeri lootlarken TAB tuşunu kullanın ve sürekli “WASD” tuşlarını kullanın ki hareket halinde olun.Bu sayede bir çok zor durumdan kurtulabilir ucuz yırtabilirsiniz.

Öldürücü Elektrik Akımı – Duvarı

İlerleyem bu çember öldürücüdür.Özellikle oyun sonunda bu mavi çembere dikkat etmek gerekiyor.Şimdi uçaktan atladınız diyelim.Atladığınız andan itibaren 1 Dakika 50 saniye kadar sonra ilk çember yayılacaktır.Size çember ve dalga sürelerini veriyorum.

Çember 1 : 5 Dakika

Çember 2 : 3 dakika 20 saniye

Çember 3 : 2 Buçuk dakika

Çember 4 : 2 Dakika

Çember 5 : 2 Dakika

Çember 6 : 1 Buçuk Dakika

Çember 7 : 1 Buçuk Dakika

Çember 8 : 1 Dakika

Erken açılan çemberler az hasar verir.Her turda yayılan dalga daha çok hasar verir unutmayın.Özellikle oyun sonunda çok daha dikkatli etmeniz gerekmektedir.Bu dalgalar sizi aniden öldürebilir.

Playerunknown’s Battlegrounds Armorlar

Oyunda bulunan armorları iyi anlamamız gerekiyor.Bu yüzden size seviyelerle beraber değerlerini de belirteceğim.

Seviye 1 Zırhı : %30 hasar azaltma sağlar.Kaskta 80 dayanıklılık,gövdede ise 200 dayanıklılık sağlar.

Seviye 2 Zırhı : %40 hasar azaltma sağlar.Kaskta 150 dayanıklılık,gövdede ise 230 dayanıklılık sağlar.

Seviye 3 Zırhı : %55 hasar azaltma sağlar.Kaskta 230 dayanıklılık,gövdede ise 250 dayanıklılık sağlar.

Kollar ve bacaklar zırhlardan etkilenmemektedir bunu da belirtelim.

Playerunknown’s Battlegrounds Arabalar

Playerunknown's Battlegrounds Rehber strateji Taktik

Arabaların konumları da size bir çok ipucu vermektedir.Arabalar normalde kullanılmamış haldeyken ön tarafları doğuya bakar.Bu şekilde bir arabanın kullanılıp kullanılmadığını anlayabilirsiniz.Ayrıca bazıları özellikle size tuzak kurmak içinde arabanın ön tarafını doğuya bakacak şekilde park edebilirler.Bunu sizde yapabilirsiniz.Bu sayede çoğu şeyin farkına varabilirsiniz.

İyileştirme Malzemeleri

PUBG gelişmiş detaylı rehber ve taktikler 2018 isimli konumuza iyileştirme maddeleri ile devam ediyoruz.Bildiğiniz üzere canınızı arttırmak için bir çok madde kullanabiliyorsunuz.İlaçlar,enerji içecekleri ve benzeri.Bu maddeleri kullanırken bazı barlar sarıya dönüşür ve ne kadar telafi edeceğini belirtir aslında.Şimdi sizlere bu barları açıklayayım.

1 Bar : Yavaş yavaş iyileşeceğini gösterir.

2 Bar : Öncesinden biraz daha hızlı iyileşeceğinizi gösterir.

3 Bar : Daha hızlı iyileşmenizi ve enerjinizi arttırmayı sağlar.

4 Bar : Daha çabuk hareket edebilecek,daha kolay nişan alacaksınız.

Medkit kullanmak size %100 can kazanımı sağlayacaktır.Özellikle son oyunda çok dikkatli kullanmakta fayda var.Hiç bir zaman oyun sonunda riske girmeyin.

Yalnız Kovboy

Bazı durumlarda oyunda yalnız kalabilirsiniz.Hatta tek başınıza araba kullanıyorsanız oldukça zor bir durumda kalırsınız.Araç içinde ateş etmek için koltuk değiştirin.CTRL + 1,2,3,4 tuşlarını kullanabilirsiniz.Düz bir yerde ateş etmeye bakın.Engebeli yerlerde işiniz hayli zor olacaktır.

Ayrıca PUBG Oynayan Oyuncu Tiplerini Görmek İçin > https://www.phobersus.com/pubg-oynayan-oyuncu-tipleri-nelerdir/

PUBG Oynayanların Yaşadığı Durumlar > PUBG Oynayanların Yaşadığı Durumlar

PUBG gelişmiş detaylı rehber ve taktikler 2018 isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız.Umarım siz PUBG oyuncuları için faydalı bir konu olmuştur.Düşüncelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.Hepimize bol keyifli oyunlar dilerim.Diğer konularda görüşmek üzere.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın


Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap

Yeni Konulardan Haberdar Olmak İçin
Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin