Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi – Taktikleri

Hogwarts Legacy rehberi ile oyunda işinize yarayacak bazı bilgiler öğreneceksiniz.


1
3 paylaşım, 1 point

Hogwarts Legacy, ikonik Harry Potter kitaplarıyla hayat bulan büyücülük dünyasında geçen açık dünya aksiyon rol yapma oyunudur. Harry Potter, Hermione Granger ve Ron Weasley gibi karakterlerin hikayelerinden uzun yıllar öncesinde, yani 1800’lerde geçmektedir. Dahi bir öğrenci olarak, Hogwarts’a 5. sınıfta katılarak antik bir sırrın anahtarını elinde tuttuğuna inanılıyorsunuz ve büyü dünyasının gizli gerçeğini ortaya çıkarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi isimli bu yazımızda ise sizlere oyun içinde işinize yarayacak bazı temel bilgiler ile taktikler vereceğiz. Daha fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi – Taktikleri

Öncelikle bu yazının, oyuna yeni başlayanlar için uygun olduğunu belirtmek isterim. Yani bu yazıda bulunan bilgiler, sizlere oyun başında zorlanmadan ilerlemenizi ve dünyayı keşfetmenize yardımcı olacak bilgilerdir. Adım adım başlayalım ve ilerleyelim.

Hogwarts Legacy Evleri

Hogwarts Legacy’de Seçmen Şapkası görünecek olsa da, hangi eve gönderileceğinize siz karar vereceksiniz. Yani, tercih ettiğiniz evi seçmeniz yeterli olacaktır. Kendinizi tamamen olaya kaptırmak isterseniz, doğru ev özelliği ile cevap vermeniz, Seçmen Şapkasının aradığınız evi önermesine sebep olacaktır, ancak Seçmen Şapkası bir ev önerdikten sonra farklı bir seçim yapabilirsiniz. Belirli bir eve yerleştirilmek için ihtiyacınız olan cevaplar şunlardır:

Cesaret (Gryffindor)

Merak (Ravenclaw)

Sadakat (Hufflepuff)

Hırs (Slytherin)

Hangi evi seçerseniz seçin, deneyimlediğiniz birçok şey aynı olacak olsa da, aldığınız ekipmanlarda ev renklerinin yansıtılması, evinize özgü bazı ek diyalog satırları, belirli 5. sınıf öğrencileri ile özel etkileşimler, özel ortak odalar ve evinize giden özel Floo Flame hızlı seyahat noktaları gibi bazı farklılıklar olacaktır. Ancak en belirgin fark, ana hikayenin oldukça erken bir görevi olan Merlin’in Denemeleri’ni tamamladıktan sonra hikayede hafif sapmaların olmasıdır, çünkü her ev, kendi evine özgü olan bir görevle karşınıza gelecektir.

Büyüler ve Eşyalar

Eğer Hogwarts Legacy’ye ilgi duyduğunuz bir şey varsa, o da büyü yapma yeteneğidir. Çünkü 29’dan fazla benzersiz büyü ve büyülerin kilidini açabilir ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu büyüler arasında Avada Kedavra, Levioso, Incendio ve daha fazlası gibi hayran büyüleri bulunur. Ana hikayeyi ve yan görevleri tamamladıkça daha fazla büyü kilidini açtıkça, her büyünün belirli bir türe göre renk kodlandığını fark edeceksiniz.

Kontrol – Sarı

Kuvvet – Mor

Zarar – Kırmızı

Araç – Açık Mavi

Değişim – Açık Yeşil

Bağışlanamayan Lanet – Parlak Yeşil

Altı farklı büyü türü olsa da, çoğu savaş durumuna hazır olmak için en az bir Kuvvet, bir Kontrol ve bir Zarar büyüsünü Büyü Setinize koymanız önerilir.

Ayrıca, bireysel büyüler yerine kombo yapmaya odaklanın. Örneğin, Incendio sadece yakın menzilde yapılabilir, bu nedenle normal büyü atışlarıyla jongle başlatmak için Levioso’yu kullanabilir, bir düşmanı kendinize doğru çekmek için Accio’yu kullanabilir ve sonra onları tutuşturmak için Incendio’yu kullanabilirsiniz. Sihirli yeteneklerinizi tamamlamak için, favori büyü setinizi iyi kaliteli ekipman parçalarıyla doldurmanız gerekecek. Ekipmanlar Hogsmeade’de bulunan Gladrags Wizardwear’den satın alınabilirken, çoğu ekipman parçası Toplama Sandıklarını ararken çıkacaktır.

Ekipmanı donatırken, her parçanın hem Saldırı hem de Savunma istatistiklerini fark edeceksiniz. Birçok ekipmanın bulunabilmesi nedeniyle, en yüksek istatistikleri sağlayan en iyi parçaları giydiğinizden emin olmak için envanterinizi sürekli kontrol etmeniz önemlidir. Ve ekipman transmog’ları otomatik olarak kaydedildiğinden, kullanılmayan ekipman ve çoğaltmaları sık sık satmanız ve envanterinizde yer açmanız gerekecek. Bununla birlikte, tüm yeni bulunan ekipman karakter seviyenizle birlikte seviyesi arttığından, bu parçaların sağlayacağı artan istatistiklerden tam olarak yararlanmak için Başlangıçta Efsanevi Sandıkları açmaktan kaçınmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Talentler

Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi isimli konumuza devam ediyoruz. Ana hikayeye ilerledikçe ve Harita Odası görevini tamamladıkça, büyüleri geliştiren Yetenekler olarak bilinen “Talents” özelliğini açacaksınız. Yetenekleri açmak için, karakterinizi beş seviyenin üzerine çıkardığınızda kazanacağınız Yetenek Puanlarına ihtiyacınız olacak. Birkaç puan biriktirdikten sonra, beş farklı Yetenek kategorisinden seçim yapabilirsiniz: Büyüler, Kara Sanatlar, Çekirdek, Gizlilik ve İstek Odası.

Büyüler kategorisi hasara odaklanır ve Incendio, Levioso ve Confringo gibi büyülerin tüm hasar kapasitelerini büyük ölçüde artırır.

Kara Sanatlar kategorisi, Stupefy, Flipendo ve Expelliarmus gibi normal büyülere Kara Büyüleri ekler.

Çekirdek kategorisi, temel büyü bekleme sürelerinizi, Protego ile daha güçlü koruma, yeni büyü setleri ve geliştirilmiş atlatma yetenekleri gibi temel yeteneklerinizi güçlendirir.

Gizlilik kategorisi, adından da anlaşılacağı gibi, düşmanların sizi fark etme şansını azaltır.

İstek Odası kategorisi, çoğunlukla bitkilerin ve iksirlerin etkililiğini artırır.

Ne yazık ki, seviyelerden daha fazla Yetenek var, bundan dolayı puanlarınızın boşa gitmesini önlemek için oynama stilinize en uygun yetenekleri seçtiğinizden emin olmalısınız.

Mücadeleler

Field Guide’nızı açtığınızda, her biri kozmetik ekipman transmogları, önemli yükseltmeler, yeni tarifler, ek envanter yuvaları ve çok daha fazlasını içerebilen benzersiz bir ödül sunan her biri kendi ödüllerine sahip beş farklı zorluk kategorisi tamamlayarak başlayabilirsiniz.

Mücadele, Görevler, Keşif, Field Guide Sayfaları ve İstek Odası olmak üzere beş ana zorluk kategorisi bulunmaktadır.

Zorlukları tamamladıkça, her birinin ilgili menülerinden ödülleri topladığınızdan emin olmalısınız. Ödülleri manuel olarak talep etmezseniz, otomatik olarak ödüllere veya kazandığınız faydalara erişemezsiniz. Bunu kendinizi talep etmelisiniz. Bunu unutmayın.

Field Guide Rehberi

Field Guide Sayfa TipiGerekli
Büyü
Açıklama
Collection PageRevelioYakınlaşarak açılabilen Sanat Eserleri, Eserler ve İlgi Noktaları sayfalarını açar.
Moth Frame PaintingsLumosBoş tabloları aydınlatarak eksik güve yerlerini bulmanızı ve geri çerçeveye yönlendirmenizi sağlayan sayfaları açar.
Flying PageAccioÜzerinde dönen büyülü sayfaları, çekerek size çekmenizi sağlayan sayfaları açar.
Orb StatuesLeviosoBüyük bir küreyi tutan bir büyücünün heykellerini havalandırarak sayfaları açmanızı sağlayan sayfaları açar.
Dragon BraziersIncendioKörüklenmemiş bir ejderha figürüne sahip fenerleri yakarak sayfaları açmanızı sağlayan sayfaları açar.
Field Guide Rehberi

Hogwarts Legacy Mağazalar ve Satıcılar

Hogwarts Şatosu etrafını keşfetmeye başladığınızda, Hogsmeade ve yüksek alanlarda dağılmış birçok Mağaza ve Satıcı bulunduğunu fark edeceksiniz. Bu mağazaların çoğuna eşya koleksiyonunuzu genişletmek için ziyaret etsekte, bu mağazalar aynı zamanda büyülü dünya yolculuğunuz boyunca kullanmak isteyeceğiniz birçok değerli eşya ve hizmeti de barındırır.

Ollivanders Hogsmeade’e ilk ziyaretinizde, Ollivanders’a çıkacaklar listenizde yer vermelisiniz, çünkü asanınızı seçmek isteyeceksiniz.

Tomes and Scrolls oyunun son yarısında Tomes and Scrolls’u oldukça sık ziyaret edeceksiniz, çünkü mağaza, istek Odanıza ait olan eşyaların Büyü Kurma Reçetelerini stoklayacaktır.

Spintwitches Sporting Needs İlk süpürgenizi seçme zamanı geldiğinde, spor ihtiyaçları mağazasını ziyaret etmek isteyeceksiniz. Burada, süpürgeniz için önemli yükseltmeleri de açabileceksiniz.

Dogsweed and Deathcap Yan Görev görevlerini tamamlamaya başladığınızda, Mandrake ve Venomous Tentacula gibi bitki ve tohumlar için tek durak yeriniz burası olacaktır.

The Magic Neep and J. Pippin’s Potions İksir yapmak için gereken malzemeleri toplamak söz konusu olduğunda, The Magic Neep ve J. Pippin’s Potions gibi yerleri ziyaret ettiğinizden emin olun. Ancak dikkatli olun, bu malzemeler bazen oldukça pahalı olabilir.

Madam Snelling’s Tress Emporium Yeni bir saç modeli arıyor veya karakterinizin görünümünü değiştirmek mi istiyorsunuz? Madam Snelling ile Hogsmeade’in kuzeybatısındaki bölgede iletişime geçin ve karakterinizin görünümünü değiştirin.

Hogwarts Legacy Başlangıç Rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli yorumlarınızı alt kısımda bulunan yorum yap bölümünden yapabilirsiniz. Hepinize bol keyifli oyunlar dilerim.

Ayrıca > Discord Sunucumuza bekleriz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZBeğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
3 paylaşım, 1 point
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format