Oyun

Dragon Ball FighterZ Başlangıç Rehberi

dragon ball fighterz baslangic rehberi
Yazan phobersus

Uzun zamandır beklenen dövüş oyunu Dragon Ball FighterZ geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi.Bu oyunu bekleyen eminim bir çok kişi vardı, ayrıca oyuna yeni başlayacak olanlarda vardır.Durum böyle olunca bende oyun ile ilgili bir rehber hazırlayayım dedim.Dragon Ball FighterZ başlangıç rehberi isimli bu konumuzda size bazı taktikler stratejiler vereceğim.Ayrıca oyunda bulunan gizli karakterlerden ve bunları nasıl açacağınızı da belirteceğim.Yani sizin için güzel bir konu olmuş olacak.Daha fazla uzatmadan konumuza giriş yapalım dostlar.

Dragon Ball FighterZ Başlangıç Rehberi

dragon ball fighterz baslangic rehberi

Lobi

Oyunun başında bir lobi karakteri seçiyorsunuz.Bu karakteriniz sizin lobi karakteriniz olacaktır.Oyunda bulunan lobi ne işe yarar diye sorarsanız bu lobi size diğer kişilerle iletişime geçirecek bir özellik sunmaktadır.Karakterinizi seçmeyi unutmayın.Oyuna yeni başlayacak olanlar için önereceğim karakterler şunlardır.Goku ve Vegeta.Bu karakterler ile oyunun çoğu şeyini çözebilirsiniz.Yeni başlayanlar için tavsiye eden karakterlerdir.

Seviye

Diğer dövüş oyunlarından farklı olarak bu oyunda ustalaşmak zor değil arkadaşlar.Her seviyeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Dövüş kombat sistemi basit özelliklere sahiptir.Kontrolleri de basit olunca size sadece bol bol antrenman yapmak kalıyor.Her karakterin ayrı bir tuş kombinasyonu vardır bunu da bilin.Karışık tuş kombinasyonları öğrenmeye gerek yoktur.Ayrıca hikayeye başlamadan önce Antrenman modunu oynayın.Hem bu şekilde yetenekleri öğrenirsiniz hem de belli bir miktar para alırsınız.

Zeni

Zeni oyun içinde ki para biriminin ismidir.Bu oyun içi para ile oyun içi eşyalar satın alabilirsiniz.Ayrıca bu oyun içi para ile oyuna gelecek olan ek paketleri yani DLC’leri de satın alabilirsiniz.Bu yüzden oyun içinde yeni karakterler açarak Dragon Ball FighterZ parası kasabilirsiniz.Yani para harcamadan bir çok şey elde edebilirsiniz.Ayrıca yine bu para birimi kozmetik eşyalarda da kapsüllerde de kullanılabilir.

Arcade Modu

Oyunda 3 farklı arcade modu bulunmaktadır.Bu modları oynayarak kendinizi sınayabilirsiniz.Her geçilen seviye sonrası oyun daha da zorlaşmaktadır.Ama her başarı için bol miktarda oyun içi para da kazanırsınız.Bu modları sakın atlamayın bol bol oynayın.Hikaye modu ise bildiğiniz oyun hikayesine sahip bir moddur.Bu modda size oyunun temel şeylerini öğretecektir.

Dragon Ball FighterZ Karakterleri

Oyunda bulunan yaklaşık 24 adet karakteri tek tek yazmayacağım arkadaşlar.Hikaye modunu bitirirseniz dediğim 24 karaktere ulaşmış olursunuz.Peki bu karakterler içinde hangisi en iyisi diye soracak olursanız size kesin şu karakter cevabını veremem.Hikaye modunda bir sürü karakter deneyeceğiniz için aslında buna sizin karar vermeniz gereklidir.Oyunda bulunan her karakterin kendine has özellikleri var ve oyun bu konuda oldukça dengeli.Bu yüzden en iyi karakter diye bir şey yok.Siz hangisinde iyi olursanız emin olun o karakter sizin için en iyisi olacaktır.

Dragon Ball FighterZ başlangıç rehberi isimli konumuza devam ediyoruz.Oyunda bulunan her karakterin artısı ve eksisi vardır.Örneğin Teen Gohan sert vuruşlar yapıyor fakat menzili kısa.Frieza ise uzak mesafede oldukça başarılı fakat agresif karakterlere karşı oldukça zayıf.Kısacası her karakteri deneyin ve kararı siz verin.Şimdi oyunda ki gizli karakterler nasıl açılır bakalım.

Dragon Ball FighterZ Gizli Karakterleri Açmak

Oyunda 3 adet gizli karakter bulunuyor.Yani bunlara doğrudan ulaşamıyorsunuz.Bunun i.in yapmanız gerekenleri söylüyorum.

Android 21 : Android 21 isimli karakter tam bir kaos karakteri.Hikaye modunda 3. bölümde bu karakter ile zaten oynayabilirsiniz.Bunun için sadece hikaye modunu bitirmeniz yeterli olacaktır.

Vegeta SSJ Blue : 300.000 oyun içi para ile yani Zeni ile açılıyor.Oyunu ön sipariş verenler bu karaktere sahip oluyor.Son olarak Extreme Gravity Spaceship kursunu A ve üstü bir başarı ile tamamlamanız gerekiyor.Bu söylediğim 3 şeyden birini yapmanız yeterlidir.Hepsini yapmanıza gerek yok.

Goku SSJ Blue : 500.000 oyun içi para yani zeni ile alınabilir.Oyunu ön sipariş verenler bu karaktere sahip oluyor.Son olarak Complete Hyperbolic Time Chamber kursunu A ve üzeri bir başarı ile bitirmek yeterli olacaktır.Bu 3 şeyden birini yapmanız yeterli olacaktır.İşte bu kadar.

Dragon Ball FighterZ başlangıç rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım faydalı bir konu olmuştur.Hepimize bol keyifli oyunlar dilerim.

Abone Ol

Haber Bültenimize Abone Olarak Yeni Konuların Mail Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz

Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamayı Unutmayın

Bir Yanlışlık Var,Bir Daha Deneyin

Mailinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayın

Yazar hakkında

phobersus

Blogger - Youtuber
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum yap