Dota Underlords – Şampiyon Sınıfları, Irkları Nelerdir?

Dota Underlords isimli oyunumuzda bulunan tüm sınıfları ve ırkları öğreneceksiniz.


0
14 paylaşım

Dota Underlords isimli oyunumuz ile ilgili rehberlerimize devam ediyoruz.Sizlere oyun ile ilgili neler varsa aktarmak ve oyunda başarılı olmanızı sağlayacak bilgiler vermeyi amaçlıyoruz.Oyunda bir çok karakter yani şampiyon bulunuyor bunu biliyorsunuz.Belki de bu yüzden oyun biraz size korkutucu veya karışık gelmiş olabilir fakat hiçte öyle değil emin olun.Geçtiğimiz konularda oyunla ilgili temel bilgileri vermiştik biliyorsunuz.Bu konuların linklerine konu sonunda ulaşacaksınız. Dota Underlords şampiyon sınıfları ırkları nelerdir isimli bu yazımızda ise karakterlerin sahip olduğu sınıf ve ırklar hakkında detaylı bilgi alacaksınız ve aynı sınıf ya da ırka sahip şampiyonların bir araya gelmesi ile oluşan ekstra güçleri özellikleri göreceksiniz. Haydi başlayalım.

Dota Underlords Karakter Sınıfları – Irkları Nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki oyunda ki bir karakter iki adet özelliğe sahiptir.Bunlardan biri ait olduğu sınıfı diğeri de ait olduğu ırkı.Bu sınıfların ve ırkların tabi ki farklı özellikleri bulunuyor.

Örneğin aynı sınıfta olan şampiyonlar bir araya gelince değişik güçler elde ediyorsunuz.Aynı ırka sahip şampiyonlar bir araya gelince değişik güçler elde ediyorsunuz.Öncelikle sınıflardan başlayalım ve hangi karakterler hangi sınıfa dahil bir bakalım.Sonra da ırklara geçelim.

Dota Underlords – Şampiyon Karakter Sınıfları

Oyunda toplam 10 adet sınıfımız mevcut.Bunları alt başlıklar olarak yazacağız ve hangi karakterler bunlara dahil, bunları da belirteceğiz.

İblis Avcısı

dota-underlords-iblis-avcisi

Bu sınıfa ait bir adet şampiyon varsa rakibin İblis İttifakını geçersiz sayar.Eğer 2 adet şampiyon varsa yine rakibin iblis ittifakı geçersiz duruma düşer ve ekstra olarak birimleriniz %50 hasar alır.

İblis Efendisi

dota-underlords-iblis-efendisi

Bu sınıfa ait 2 şampiyonun varsa dost birimler %15 can çalma elde eder.4 adet şampiyon olduğunda %30, 6 adet şampiyon olduğunda ise birimleriniz %50 can çalma kazanır.

Savaşçı

dota-underlords-savascilar

Bu sınıfa ait 3 şampiyonunuz olursa savaşçı birimler yani şampiyonlar %10 zırh kazanır.6 adet olursa %15 zırh kazanırlar.9 adet olursa %25 zırh kazanırlar.

Şövalye

dota-underlords-sovalye

Bu sınıfa ait 2 karakteriniz varsa, bir birlerine komşu olan yani bir yan karede, hücrede bulunan şövalyeler fiziksel ve sihirsel hasarı %25 az alırlar.4 adet olursa %35, 6 adet olursa %50 oranında az alırlar.

Avcı

dota-underlords-avcilar

Bu sınıfa ait 3 adet şampiyonunuz olursa, bütün avcı birliklerini %20 şans ile 2 defa hızlı saldırı gerçekleştirirler.6 adet olursa bu şans oranı %35’e çıkıyor.

Suikastçı

dota-underlords-suikastci

Elinizde bu sınıfa ait 3 adet şampiyon varsa, suikastçılar %10 şans ile %300 kritik hasar verir.Şampiyon sayısı 6 olursa şans %20 olur kritik hasar %400 olur.Şampiyon sayısı 9 olursa şans %30 olur ve kritik hasar oranı da %500 olur.

Büyücü

dota-underlords-buyuculer

Bu sınıfa ait 3 adet şampiyonunuz varsa rakiplerin büyü direnci %40 azalır.Eğer elinizde 6 adet olursa rakibin büyü direnci %100 azalır ve ortaya mükemmel bir büyü hasarı çıkar.

Şaman

dota-underlords-saman

Eğer bu sınıfa ait elinizde iki adet şampiyon varsa, savaş başlangıcında rakip birliklerden biri rastgele 6 saniye boyunca kurbağaya dönüşür.

Mucit

dota-underlords-mucit

2 adet mucit olursa, bütün mucitleriniz %15 SP yenilemesi kazanır.Eğer takımınızda 4 adet olursa bu yenileme %40’a çıkar.

Druid

dota-underlords-druid

Bu sınıfa ait 2 adet şampiyonunuz varsa oyun başlangıcında yıldız seviyesi düşük Druid sınıfına ait bir şampiyon bir seviye yükseltilir.Eğer elinizde 4 adet bu sınıfa ait şampiyon varsa en düşük yıldız seviyesine sahip 2 adet Druid şampiyonu birer seviye yükseltilir.

Dota Underlords – Şampiyon Karakter Irkları

Dota Underlords şampiyon sınıfları ırkları isimli konumuza devam ediyoruz.Sırada ırklar var.Bunları da aynı sınıflar gibi ele alacağız.

Kalpsiz

dota-underlords-kalpsiz

Eğer bu ırka sahip 2 adet şampiyonunuz varsa bütün düşmanlar 5 zırh kaybeder.4 adet varsa 10 zırh, 6 adet varsa 20 zırh kaybeder.

Mücerret

dota-underlords-mucerret

Eğer takımınızda 3 adet bu ırka sahip şampiyon varsa bütün Mücerret ırkına sahip karakterleriniz %20 kaçınma elde eder.6 adet olursa bu kaçınma oranı %45’e, 9 adet olursa %75’e çıkar.

Nişancı

dota-underlords-nisanci

Takımda bu ırka sahip 2 adet karakteriniz olursa bu ırka sahip olan karakterler düşman takımda bulunan en az cana sahip karaktere vururlar.

Ezeli

dota-underlords-ezeli

Bu ırka sahip 2 adet şampiyonunuz varsa, hasar aldıklarında kendilerine yakın olan rakip dövüş birimlerini %30 şans ile 4 saniyeliğine etkisizleştirir.4 adet olursa bu durum dost birimler için geçerli olur ve oranlar aynı kalır.

Kaslı

dota-underlords-kasli

Takımızda 2 adet bu ırka sahip karakter varsa tüm kaslı birimlerinizin maksimum SP’si 200 artırılır.4 adet olursa bu sayı 500 olur.

Ejderha

dota-underlords-ejderha

Takımınızda 3 adet ejderha ırkına sahip karakter varsa, bütün ejderha ırkına sahip olan birimleriniz oyun başında full mana ile oyuna başlar.

Kan Bağı

dota-underlords-kan-bagi

Bu ırka sahip 2 adet karakteriniz olursa, eğer kan bağı ırkına sahip bir biriminiz ölürse diğer kalan birim %100 hasar vermeye başlar.

Pullu

dota-underlords-pullu

Bu ırka sahip 2 adet karakteriniz varsa bütün dost birimleriniz %30 büyü direnci kazanır.4 adet olursa bu büyü direnci %50’ye çıkar.

İblis

dota-underlords-iblis

Elinizde sadece bir tane bu ırka sahip karakter olması yeterlidir.Bu olunca diğer bütün iblis ırkına sahip karakterleriniz %50 saf hasar kazanırlar.

İnsan

dota-underlords-insan

Elinizde insan ırkına sahip 2 karakter olursa, bu birimler rakibe saldırırken %20 şans ile 4 saniye etkisizleştirebilir.Elinizde 4 adet olursa bu şans %44’e çıkar.6 adet olursa bu şans %66’ya çıkar.

Kavgacı

dota-underlords-kavgaci

Bu ırka sahip 3 adet şampiyonunuz varsa, rastgele bir dost karakteriniz 15 zırh ve 10 SP kazanır.6 adet olursa bu oranlar bütün dost karakterleriniz için geçerli olur.

Vahşi

dota-underlords-vahsi

Bu ırka ait 2 adet şampiyonunuz varsa bütün karakterleriniz %10 saldırı hasarı kazanır.4 adet olursa %25 olur, 6 adet olursa %45 saldırı hasarı olur.

Dota Underlords Başlangıç Rehberi

Sınıflar ve ırkların ittifak sonucu ne gibi güçler kazandığını hep beraber görmüş olduk.Yazacaklarımız bu kadar.Umarız Dota Underlords şampiyon sınıfları ırkları nelerdir isimli yazımızı beğenmişsinizdir. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak ya da Discord sunucumuza gelerek sorabilirsiniz.Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
14 paylaşım
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format