Diablo 4 Başlangıç Rehberi – Taktikleri

Diablo 4 Başlangıç Rehberi ile sürükleyici bir maceraya çıkmaya hazır mısın?


1
1 paylaşım, 1 point

Serinin son oyunundan bu yana on yıl geçti ve Diablo 4 büyük bir hit olmaya aday. Eğer Diablo’ya ya da bir aksiyon zindan oyununa ilk girişinizse, özelliklerin sayısı ve çılgın dövüşler sizi bunaltabilir. Neyse ki, Diablo 4 olduğundan daha kolay ve birkaç ipucu ile Lilith’i alt etmeye fazlasıyla hazır olmalısınız. İşte Cehenneme giderken size yardımcı olacak bazı ipuçları.

Diablo 4 Başlangıç Rehberi isimli konumuzda sizlere yaklaşık 15 adet tüyo ve yardımcı bilgi vereceğiz. Bu sayede oyunda zorlanmadan ilerleyebileceksiniz. Emin olun her türlü işinize yarayacak bilgiler olacaktır. Arkanıza yaslanın, kahvenizi alın ve konuya odaklanın. Gerisi zaten gelecektir. Haydi başlayalım.

Diablo 4 Başlangıç Rehberi

Öncelikle oyunda elde edeceğiniz eşyaları satmak ve kırmak arasında ki olaydan biraz bahsedelim değil mi? Oyun sonuna geldiğinizde muhtemelen ne kadar altınınız olduğu hakkında çok fazla düşünmeyeceksiniz, ancak başlangıçta kendinizi para sıkıntısı içinde bulabilirsiniz. Birinci Bölümde ana merkez şehre ulaştığınızda, beğendiğiniz teçhizatı yükseltmek için kullanılan malzemeler için istenmeyen ganimetleri kurtarma yeteneğinin kilidini açacaksınız. Yükseltmek için hem altın hem de malzeme gerekir, bu nedenle her ikisinden de bol miktarda sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. İyi bir strateji, kırmak yerine, silahçıya yaklaşık her üçüncü gidişinizde istenmeyen tüm eşyaları satmak olacaktır.

Mücevherleri (Gems) Deoplayın

Envanter yönetimi her zaman Diablo’nun önemli bir parçası olmuştur ve Diablo 4 de bir istisna değildir. Her eşya sadece tek bir slot kaplasa da, bir eşya türü envanterinizi çok hızlı bir şekilde doldurabilir; mücevherler. Mücevherler çeşitli renklerde ve kalitede gelir ve her farklı tür kendi envanter yuvasını kaplar. Bunları satmak istemezsiniz, ancak kesinlikle envanterde yer kaplamalarını da istemezsiniz. Mücevher toplamaya başladığınızda, ihtiyacınız olana kadar onları düzenli olarak depoya atmalısınız.

Eşya Özelliklerine Dikkat Edin

Diablo 4, bir eşyanın o anda taktığınız eşyadan daha yüksek hasara/zırha sahip olup olmadığını size hızlı bir şekilde bildirerek mükemmel bir iş çıkarır, ancak her eşyanın sağladığı belirli bonuslara daha yakından bakmak önemlidir. Bu özellikle yüksek seviye ganimetler için geçerlidir, çünkü bunlar hasarın ötesine geçen çeşitli bonuslara sahip olacaktır. Bir eşyayı yükseltip yükseltmediğinizi hatırlamak da önemlidir. Şu anda kuşandığınızdan yalnızca birkaç puan daha düşük bir silah alırsanız, ancak mevcut teçhizatınız birden fazla kademe yükseltilmişse, hemen yükselttiğiniz sürece yeni öğenin daha iyi olduğu anlamına gelir. Bunlara dikkat edelim.

Her Bölgede Seviye 2 Olmaya Çalışın

Diablo 4’te keşfedeceğiniz toplam beş bölge vardır ve bunların her biri kendi zindanları, kaleleri ve tamamlamanız gereken diğer yan aktivitelere sahiptir. Harita menüsünde, o bölgenin içeriğinin ne kadarını tamamladığınıza bağlı olarak farklı kademelerde ödüller veren Bölge Ödüllerini bulabilirsiniz. Devam etmeden önce muhtemelen her bölgeyi tamamlamak istemeyeceksiniz, ancak Kademe 2’ye ulaşmak isteyeceksiniz. Her bölgenin 2. Kademesi, tutabileceğiniz iksir sayısını artıran bir iksir şarjı daha verir. Bu, özellikle tek başınıza oynuyorsanız, önemlidir.

Build Sistemi

Diablo 4 Başlangıç Rehberi isimli konumuza devam ediyoruz. Diablo’nun en önemli yönlerinden biri karakterinizi nasıl oluşturduğunuzdur, ancak yeni oyuncular için bu oldukça göz korkutucu olabilir. Beceri ağacı, her kademede birden fazla seçeneğin yanı sıra daha küçük bonuslar ve farklılıklar ile çok büyüktür. Neyse ki, başlangıçta yapınız çok etkili değildir ve tüm beceri puanlarınızı istediğiniz zaman biraz altın ücreti karşılığında sıfırlayabilirsiniz. Bu ücret oyunun sonlarına doğru oldukça yüksek olsa da, başlangıçta birkaç bin altın karşılığında yapabilirsiniz, bu yüzden denemekten ve değişiklik yapmaktan çekinmeyin. Ayrıca, ağaçtaki o beceriye giderek tek tek beceri puanlarını da iade edebilirsiniz, böylece küçük değişiklikler de yapabilirsiniz.

Pasif Yetenekleri Erken Edinin

Beceri ağacı konusunda, erken yatırım yapmanız gereken en önemli becerilerden biri, seçtiğiniz yetenekler için daha küçük bonuslar ve pasiflerdir. Her beceri için farklı yükseltmelere ayrılmış yalnızca bir pasif bonusla sınırlısınız. Bunlar, yeteneklerinizin çalışma şeklini büyük ölçüde etkileyebilir ve puanlarınızı yatırırsanız size savaş alanında erken bir avantaj sağlayabilir.

İksir (Potion) Yükseltme Satıcısına Ziyaret Edin

Birinci Bölümün (Act 1) başlarında Kyovashad’a vardıktan sonra, iksir satıcısını ziyaret etmek için bir görev alacaksınız, bu da sizden ilk kez sağlık iksirlerinizi yükseltmenizi isteyecek. Belirli seviye dönüm noktalarında iksirlerinizi daha fazla iyileştirme yapacak şekilde yükseltebileceğinizi fark edebilirsiniz, ki bu mümkün olduğunda yapılması gereken bir şeydir. İksirlerinizi yükseltmenin yanı sıra, burada iksirler de üretebilirsiniz. İksirler çok çeşitli bonuslar sağlayabilir, ancak hepsi aynı zamanda %5 XP bonusu verir, bu nedenle oyunun başlarında bu güçlendirmelerden birini hemen hemen her zaman çalıştırmak istersiniz.

Zindanlar

Diablo 4’ün açık dünyasını keşfederken, haritalarda küçük kapılarla işaretlenmiş zindanlarla sık sık karşılaşacaksınız, tamamlamadığınız zindanlar küçük bir altın simgesine sahip olacak. Oyundaki her zindan, bazıları yalnızca belirli sınıflar tarafından kullanılabilen benzersiz bir Aspect verir. Gerçekten kullanabileceğiniz bir Özellik elde edemeseniz de, zindanlar neredeyse her zaman iyi bir XP ve en az bir hazine sandığı verir, bu da başlangıçta değerli ganimetler sağlayabilir. Odaklandığınız şey için bir yan faaliyet haline gelse bile, bunları olabildiğince sık ele almaya değer.

Dungeon Emote (Ayrılma Emojisi) Kullanın

Diablo 4’ün çok iyi bir şekilde ortaya koymadığı önemli bir şey, bir zindanı tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde terk etme yeteneğidir. Bu seçeneği bilmiyorsanız, bir zindan bittiğinde girişine geri yürümek zorunda olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bunun yerine, girişe hızlıca dönmenin iki yolu vardır. İlk seçenek, ifade çarkında bulunabilen Zindandan Ayrıl İfadesidir. İkinci seçenek ise zindandaki haritayı açmak ve imleci kullanarak girişi seçmektir; bu da sizi zindandan dışarı ışınlayacaktır.

Haritayı Keşfedin

Diablo 4, tamamını keşfetmekte özgür olduğunuz tamamen açık dünyasıyla seriyi bir adım ileri taşıyor. Her zaman bir görev işaretçisinden diğerine doğrudan gidebilseniz de, haritayı tamamen keşfetmenin faydaları vardır. Bölge Şöhreti (Region Renonw) ve karakterinize kalıcı bir destek sağlayan Altars of Lilith gibi bulmanız gereken önemli şeyler var. Ayrıca dünyanın dört bir yanına dağılmış zanaat malzemeleri, zindanlar, kaleler ve yan görevler de bulabilirsiniz.

Yan Görevleri Yapın

Erken alışkanlık edinmeniz gereken bir şey de yan görevleri gördüğünüzde onları almaktır. Yan görevler harita üzerinde mavi bir ünlem işaretiyle gösterilir. Diablo 4’teki yan görevlerin çoğu, onları aldığınızda sizi herhangi bir şeye zorlamaz ve dünyayı keşfederken gerekli alana gelme şansınız her zaman yüksektir. Yan görevleri tamamlamak altın, ganimet ve Bölge Şöhreti kazandırır.

Oyunculara Açık Etkinliklere Katılın

Turuncu bir simge veya daire ile işaretlenen halka açık etkinliklerle karşılaşırsınız. Bunlar genellikle büyük düşman gruplarıyla savaşmanızı gerektirir ve genellikle birkaç dalga sürer, ancak her zaman içinde genellikle yüksek kaliteli ganimet bulunan bir sandıkla ödüllendirilirler. Ayrıca, Purveyor of Curiosities mağazasında ganimet toplamak veya Sanctuary’de bulunan sandıkların kilidini açan Whispering Keys’i satın almak için kullanabileceğiniz Murmuring Obol’lar elde edersiniz. Bu etkinlikler genellikle tek bir kişinin üstesinden gelemeyeceği kadar zor değildir ve genellikle etrafta başka insanlar da olacaktır.

Murmuring Obols (Metelikler) Önemlidir

Bir sürü Murmuring Obol’unuz olduğunda, para biriminizle bazı teçhizatlar almak için satıcıyı ziyaret etmek isteyeceksiniz. Ganimetin kalitesi oldukça değişkenlik gösterir ve birçok ganimet, kullanmak istemeyeceğiniz düşük nadirlikte teçhizatla sonuçlanır. İyi teçhizat elde etmek için en iyi strateji, silah veya göğüs zırhı gibi tek bir eşya türüne odaklanmak ve yalnızca o eşyayı tekrar tekrar yuvarlamaktır. Bu, daha iyi bir eşya elde etme olasılığını etkilemeyecektir, ancak ihtiyacınız olan belirli bir teçhizat parçası varsa, bu iyi bir stratejidir.

World Tier Zorlukları

Diablo 4’e başladığınızda, Dünya Kademesi (World Tier) 1 veya Kademe 2’de oynama seçeneğine sahip olacaksınız, daha yüksek kademeler bir seviye gereksiniminin arkasında kilitli olacaktır. Bunlar Diablo’da bir zorluk ayarı olarak işlev görür ve yeni oyuncular muhtemelen Dünya Kademesi 1’de başlamak isteyecektir. İlk merkez şehre ulaştığınızda, Dünya Kademesini değiştirme seçeneğiniz olacak ve oyunun biraz kolay olduğunu düşünüyorsanız, bunu yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Daha yüksek kademeler daha fazla XP, Altın ve daha iyi ganimetler sunar, bu nedenle daha zor zorlukların üstesinden gelmenin faydaları vardır.

Emojilerin Önemi

Oyunun her yerinde, bilmecelerini çözebilirseniz özel, geçici güçlendirmeler sağlayan küçük sunaklar vardır. Oyunun başlarında size bu mekaniği öğreten bir yan görev var, ancak temel versiyonu, güçlendirmeyi almak için belirli bir ifade (emoji) kullanmanız gerektiğidir ve bu ifade her sunakta farklıdır. Sanctuary boyunca bu sunaklardan sınırlı sayıda var, ancak güçlendirmeler oldukça güçlü olabilir, bu nedenle bir sunak görürseniz uğrayın.

Ayrıca > Sizin İçin En İyi Diablo 4 Sınıfı Hangisi?

Ayrıca > Diablo 4 Legendary Nasıl Craftlanır?

Ayrıca > Diablo 4 Hızlı XP ve Gold Kasma Yolları

Ayrıca > Diablo 4 Can İksiri Geliştirme

Ayrıca > Diablo 4 Zindanlar Nasıl Sıfırlanır?

Diablo 4 Başlangıç Rehberi isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Eğer sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yapabilir ya da Discord’a gelebilirsiniz. Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZBeğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 paylaşım, 1 point
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format