Cyberpunk 2077 Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Cyberpunk 2077 isimli oyunda işinize yarayacak taktikler bulacaksınız.


0

Cyberpunk 2077 kısa bir süre önce çıktı fakat oyuncuların çoğunu, hele ki bu kadar zaman bekleyince, tatmin etmedi. Neden derseniz oyunda bulunan hatalar beklenenden daha fazlaydı. Buna rağmen oyun gerçekten kendi türünde bir başka diyebiliriz. Tabi ki zamanla alacağı güncellemeler ile oyun daha da iyi hale gelecektir. Eğer bu oyuna yeni başlayacak bir oyuncuysanız doğru yerdesiniz diyebilirim. Cyberpunk 2077 başlangıç rehberi isimli bu yazımızda, oyunda yeni olanların işine yarayacak bir çok taktik ve ipucu öğreneceksiniz. Bu sayede oyuna başladığınız zaman kafanızda ki soru işaretlerinin bir kısmı yok olmuş olacak. Oyunda kendinizi daha rahat hissedecek ve bu sayede daha keyifli oynayacaksınız. Hazırsanız konumuza geçiş yapalım.

Cyberpunk 2077 Başlangıç Rehberi, Taktikleri

Size söylemem gereken şeylerden ilki oyunda aceleci olmamanızdır. Yani oyun gerçekten çok detaylı. Hemen başlayayım da bitireyim havası ile dalarsanız, çoğu zevkten mahrum kalırsınız bunu belirteyim. Unutmayın, bu oyun rol yapma oyunu olduğu kadar bir de aksiyon oyunu olarak geçiyor. Şehirde araştırma yapabilir, yeni ilişkiler kurabilir, bazı yerlere sızabilir, hack yapabilir, seyahet edebilirsiniz. Yani bolca yapılacak şey mevcut. Durum böyle olunca acele etmeden yavaş bir şekilde oynamak daha mantıklı olacaktır. Kısacası bu oyunda meraklı olmak gerekiyor.

Seçim

Oyuna başlarken sizden 3 arka hikayeden birini seçmeniz istenecek. Bunlar karakter gibi düşünülmemeli. V isimli ana karakterimizin hikayesini oluşturacak seçimler olarak görmeliyiz. Her birinin kendine öz başlangıç görevi vardır ama mantık olarak aynı yapıya sahiptirler. Oyuna yapacağımız kararlar ve seçimler ile karakterimizin hayatını belirleyeceğiz. Yani bu seçimin yaparken çok fazla düşünmeyin demek istiyorum.

Cyberpunk 2077 Puan Sistemi

Cyberpunk 2077’de karakter yetenek, daha doğrusu puan sistemi bulunuyor. Bunlar nitelik (Attribute) ve avantaj (Perk) puanları olarak geçiyor.

Nitelik Puanları : Bu puanları karakterimize harcayarak, onun zekasını, vücudunu, reflekslerini, teknik yeteneğini ve soğukkanlılığını geliştirebiliriz.

Avantaj Puanları : Perk puanları ise yukarıda belirttiğimiz kategoriler içinde yetenek bonusları sağlamaktadır. Mesela Zeka kategorisinde. Örneğin oyunu gizli bir şekilde oynamak istiyorsanız, yani karakterin bu yönünü geliştirmek istiyorsanız soğukkanlılığa yönelmelisiniz. Ya da gördüğünüz her kapıyı açmak isterseniz, teknik yeteneğe yani vücuda puan basmanız gerekiyor. Bu da sizi daha güçlü hale getirecektir. Birazda zevk meselesi diyebiliriz.

İpucu : Eğer oyunda, duruma göre hareket etmek isterseniz, bu puanları hemen harcamayıp biriktirebilirsiniz. Örneğin, açılmayan bir kapıya geldiniz diyelim, o anda puanı vücuda vererek kapıyı açabilirsiniz. Bu tabi ki sadece bir örnek. Mantığı anladınız.

Kafadan Vuruş

Bu oyunda kafadan vuruşlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Neden mi? Çünkü kafan yapılan atışlar düşmanı direkt öldürmeyecek. Yani öyle tek atarım gibi bir olay yok. Burada önemli olan şey silahları yükseltmek ve hasar vermeyi artıran özelliklere puan basmak. Bu sayede, bir noktadan sonra tek atmaya başlayabilirsiniz.

Yan Görevler

Oyunda bir çok yan görev ile karşılaşacaksınız. Hatta nereye giderseniz gidin o gittiğiniz yerlerde de sürekli çıkacak. Telefonunuza aramalar ve mesajlar gelecek. Bazıları sizden yardım isteyecek. Ana görevlerden giderseniz bu yan görevler oldukça fazla miktarda birikecek. Ama endişe etmeyin. Oyun sizi sürekli olarak en yakın yan görevleri gösterecek şekilde uyaracaktır. Bu yüzden bu görevlerin birikmesi sizi telaşlandırmasın. İstediğiniz zaman bunları yapabilirsiniz.

Hızlı Kaydetme

Cyberpunk 2077 başlangıç rehberi isimli konumuza devam ediyoruz. Oyunda kaydetme seçeneği de bulunuyor. Size tavsiyem oyunu her boş anınızda kaydedin. Çünkü oyunda hala hatalar olduğu için bazı anları yok sayabilir ve boşuna tekrar yapmanıza neden olabilir. Bu yüzden her fırsatta oyunu kaydetmeniz en iyisi olacaktır. Hızlı kaydetmek için menüye girin ve F5 (PC), Y ya da Triangle tuşuna basın. Tabi ki kullandığınız platforma göre.

Cyberpunk 2077 Hızlı Tarama

Oyunda loot yapmak yani ganimet elde etmek için etrafınızı gözlemlemeniz gerekiyor. Bunun için hızlı tarama özelliğini kullanabilirsiniz. L2 – LB ve TAB tuşları ile bunu yapabilirsiniz. Eğer PC oyuncusuysanız TAB tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Assassin’s Creed Valhalla Rehberi

Önemli : Discord sunucumuza gelebilir, yeni konulardan anında haberdar olabilirsiniz. Sormak istediğinizi yetkililerimize sorabilir ve yardım alabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 başlangıç rehberi taktikleri isimli konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hepinize bol keyifli oyunlar dileriz.
Beğendiniz mi ? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
phobersus
Oyun ve Teknoloji Aşığı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.